Pierwsza kuchnia – w jaki sposób ją aranżować?

przez | 9 lipca 2021
Przenosząc się do nowego lokum, nierzadko robimy fundamentalne remonty. odnawiamy ściany, czasem je przestawiamy. Remontujemy łazienkę, kupujemy nowe meble. Jednak jedną z ważniejszych kwestii jest urządzenie kuchni od nowa – jest to bowiem istotne pomieszczenie w naszym domu,dlatego powinno być przytulne i nam totalnie odpowiadać. Szafki na zamówienie, blaty imitujące drewno, ogromna lodówka – co najsłuszniej wybrać? I gdzie to wszystko kupić?

Meble kuchenne na wymiar

Autor: All images by outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy kuchnię o standardowym rozplanowaniu sześciennym, bez kłopotu możemy zakupić dowolny komplet mebli do niej.Jeśli jednak mieszkamy w starej czynszówce, która wzniesiona została z całkiem sporą fantazją i nasza kuchnia rozmieszczona jest na planie rombu, wtenczas sytuacja wygląda inaczej. Należy zlecić meble u rzemieślnika, żeby wszystko do siebie pasowało, niestety, alternatywa ta jest kosztowniejsza. Przede wszystkim przeanalizujmy także, czy pragniemy posiadać blaty imitujące drewno czy raczej zainwestować w marmur lub granit? Ta druga opcja będzie znacznie droższa, lecz również właściwie niezniszczalna. Ważny jest także zakup właściwych sprzętów. Lodówka powinna być nowoczesna i ekonomiczna, oraz przystosowana do liczby osób zamieszkujących nasze mieszkanie.

Jeżeli robimy meble na zamówienie, część przedmiotów możemy kupić na własną rękę, co pomoże nam zaoszczędzić. Na przykład blaty imitujące drewno dobrze odnaleźć w salonie budowlanym – spotkamy tam wielki przekrój rodzajów i kolorów, w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli planujemy zakup kosztownego sprzętu, jak zmywarka, trzeba podejść do tego rozsądnie. Jeśli z dużym wyprzedzeniem rozważamy tą inwestycje, należy wybrać konkretny czas. Bowiem pod koniec roku, dużo sklepów z elektroniką i agd proponuje ogromne obniżki na ubiegłoroczny asortyment. Możemy zakupić sprzęt tańszy nawet o 25%. Oczywiście, w tym przypadku nadal mamy szansę wzięcia go w systemie ratalnym. Uważajmy jedynie, na pułapki – oferowane 0% prowizji to często mrzonki, dlatego należy uważnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem – blaty imitujące drewno.

kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Zagospodarowanie naszej kuchni to duża radość, ale również inwestycja.

Zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetna propozycja (https://www.aplusdesign.pl/), która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje. Nie zwlekaj zatem i sprawdź już teraz.

Jeśli przemyślimy to uważnie, będziemy w stanie zniwelować nasze koszty. Uważajmy na kruczki w umowach, nieuczciwych sprzedawców i nieprofesjonalnych stolarzy – wtedy unikniemy problemów, i przez długie lata będziemy mogli radować się naszą nową, piękną kuchnią.