Szkło w jadalni jako interesujący oraz nietypowy sposób na stylizację wnętrza

przez | 3 czerwca 2022
Wykorzystanie wykonanych ze szkła elementów w jadalni nie powinno ograniczać się na talerzykach czy też szklankach. Ten materiał oferuje przecież znacznie większe możliwości. Dzięki użyciu np. szklanego sufitu czy też szklanej ściany, daje zupełnie inny, ciekawy i niezwykle elegancki rezultat.
Szklane elementy ściany zazwyczaj są montowane nieco nad blatem.

Łazienka, wanna Easy

Autor: Roca
Źródło: Roca
Szkło do dekorowania ścian w kuchniach posiada przeważnie grubość w zakresie 4-10 mm. Poza tym na rynku dostępne są specjalne wykonane ze szkła panele ścienne. One także mogą być montowane bezpośrednio na powierzchnię ścian. Takie zastosowanie szkła w kuchni, jest doskonałym pomysłem szczególnie w przypadku kuchni połączonej z pokojem dziennym. Nadaje się do tego typu otwartej jadalni również z tego powodu, że jest materiałem trochę w większym stopniu neutralnym niż stereotypowe płytki. Poza tym powierzchnie szklane można prościej dostosować do kompozycji jadalni. Przezroczyste szkło to ciekawe rozwiązanie w wypadku, gdy ściany są przygotowane z czerwonej cegły. Natomiast to matowe przynosi interesujący efekt wykończenia, który doskonale pasuje w przypadku mnóstwa aranżacji tego pomieszczenia. Osobom o dosyć indywidualnym podejściu do kwestii prezentacji zdjęć, można natomiast polecić szkło z indywidualnym nadrukiem.
Cena szkła jest zależna m.in. od jego konkretnego rodzaju czy wytrzymałości. Najdroższe jest takie, które jest wytrzymałe na poplamienie, zarysowania czy odpryskiwanie, zatem szkło hartowane.

Jeżeli niniejszy wpis jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz witrynę, która też prezentuje podobne treści. One zapewne również Cię zaintrygują!

Jego cena to ok. 200 zł za 1m2. Trzeba jednak posiadać na uwadze to, że po hartowaniu szkła nie należy ciąć, więc wszelkie np. otwory należy wykonać przed obróbką.

Znacznie mniej kosztowne jest odmienne wytrzymałe na różnego typu czynniki zewnętrzne, czyli szkło zbrojone. Kosztuje ono ok. 50 zł/m2. Mogłoby ono posłużyć do wykonywania m.in. regałów z przesuwnymi drzwiami.