Laminaty odmiany HPL – czyli, opcja standard oraz trudnopalna, przeciwko pozostałe wersje

przez | 19 lipca 2022
Jakimi rzeczami wyszczególniają się laminaty typu HPL w alternatywie standardowej, a czym w opcji trudnopalnej? Jakiego typu bywa ich przeznaczenie i w jakich miejscach je możemy stosować? A co z pozostałymi wersjami laminatów? Jakiego typu one są i jakie maja w posiadaniu dekory? To wszyściutko oraz jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżuteńko wydzierganego – felietoniku!
Wspomniane wewnątrz wstępie laminaty typu HPL, to sprasowane wewnątrz warunkach wysokiej temperatury warstwy papierku rdzeniowego, który jest impregnowany żywicą fenolową a także papierem dekoracyjnego – tak w skróceniu można objaśnić, czym dokładnie bywa laminat.

laminaty

Autor: Calvado
Źródło: Calvado

Jeśli chodzi o laminat trudnopalny, to wyszczególnia się tym, iż bywa doskonały do uposażenia ścianek i sufitów pojazdów komunikacji typu publicznego oraz budynków, które bywają wyjątkowo narażone na atak ognia. Jeżeli chodzi zaś o opcję standardową, to bywa ona przeznaczona dokładnie do: powierzchni płaskich albo pionowych, które to wcześniej łączymy wraz z nośnikiem (sklejką, albo płytą meblową); do mebli, oraz drzwi oraz ścianek działowych.

Fascynuje Cię ten temat? Jeśli tak, to pod linkiem (https://sklepbdkoncept.pl/armatura-czasowa/) odnajdziesz podobne ciekawe informacje, których nie stracisz z pamięci długo.

Co do pozostałych wersji laminatów, to występują w opcjach: roboczych (jego dekory to między innymi: monokolory, fantazyjne, fototematyczne i tak dalej.

), dekoracyjnych (dekory – metale, forniry i sztuczna skóra), typu magnetycznego (dekory ukazują się w przeróżnych numeracjach), przeciwprężnych (występują w opcji bielutkiej, brązowej i szlifowanej), oraz strukturalnych (które to ukazują się w przeróżnych nawierzchniach rodzaju: RM, SU, czy SG, nie wspominając już o alternatywach SM, czy też ST oraz tak dalej).