Fototapety jako nieskomplikowany sposób na szybką i pomysłową aranżację

przez | 13 października 2022
Fototapety to prosty sposób na szybką i kreatywną aranżację jakiegokolwiek wnętrza. Dzięki dużemu wyborowi motywów łatwo dostosować fototapety na dowolną ścianę.
Jest możliwość nabyć intymne fototapety do sypialni, barwne, bajkowe fototapety dla dzieci, fototapety do kuchni cudownie akcentujące charakter pokoju.

Fototapeta 3d to rodzaj naściennej ozdoby, która wydrukowana w postaci obrazu akcentuje także jego głębokość. Dzięki niej nie tylko zyskujemy na ścianie piękną ozdobę, ale również odczucie większej powierzchni.

Fototapety 3d to znakomite rozstrzygnięcie do wnętrz nazbyt małych, bądź nazbyt długich, takich, jak kuchnia, lub korytarz. Taka ozdoba zwraca na siebie uwagę stając się przepięknym elementem ozdobnym w każdym mieszkaniu. Fototapety 3D mogą przedstawiać abstrakcyjne formy, bądź wzory geometryczne, dzięki czemu rozwiązania takie sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale także w pomieszczeniach w standardowym stylu.
salon

Autor: TORLYS
Źródło: TORLYS
Chcąc ulokować fototapetę na ścianie, możemy skorzystać z usług profesjonalistów, albo uczynić to własnoręcznie. Przygotowania rozpocząć trzeba od skompletowania odpowiednich przyrządów. Trzeba zaopatrzyć się w nożyk do tapet, również klej, który powinien być dopasowany do każdego gatunku tapety. Jeśli mamy fototapetę samoprzylepną, klej nie będzie przydatny.

Najważniejsze w wypadku fototapety samoprzylepnej jest stosowne przygotowanie ściany, na jaką będziemy ją przyklejać. Ściana taka musi być zadbana i sucha, i tak jak w wypadku każdej tapety, nieodzowne jest usunięcie jakichkolwiek dziur i wypukłości.