Kilka użytecznych sposobów na oczyszczanie powietrza w domu

przez | 28 listopada 2022
Wraz z rozwojem technologii, mamy do czynienia także z innego typu zjawiskiem: ciągłym pogarszaniem jakości powietrza, zwłaszcza w dużych miejscowościach. Funkcjonuje jednak wiele metod, żeby oczyścić powietrze, które wdychamy w domu.
Najłatwiejszym oraz najszybszym rozwiązaniem jest urządzenie w domu miniaturowej dżungli.

Stylowe lampy do pokoju dziecięcego

Autor: Lamps&Company
Źródło: Lamps&Company
akcesoria

Autor: Sanitec KOŁO
Jak ogólnie jest wiadome, rośliny zielone wyśmienicie wychwytują kurz oraz zanieczyszczenia. Dobrze jest dobrać tego typu rośliny jak choćby anturium, rapis wyniosły czy gerbera jamesona.

Z pewnością przyda Ci się istotna witryna, jeśli pragniesz przeczytać sporo szczegółów na ten temat. Zapraszamy więc, żebyś kliknął w podany link.

Ponadto powinniśmy w odpowiedni sposób wietrzyć nasze lokum, tworząc na chwilę stosunkowo mocny przewiew. Nie wyziębimy w ten sposób niepotrzebnie ścian, co dobrze będzie oddziaływać na jakość powietrza. Ponadto powinniśmy również regularnie kontrolować obecne w domu układy wentylacyjne. Jeżeli zostaną czyste (i naturalnie działające), może to zapobiegać alergiom oraz chorobom układu oddechowego.

Kolejna kwestia to wielokrotne wycieranie kurzów. Moglibyśmy także pozbyć się wykładziny, a podłogę czyścić za pomocą myjki parowej. Nie ma wtedy potrzeby stosowania środków sztucznych. Zimą powietrze w pomieszczeniach jest suche, więc musimy zatroszczyć się o zwiększenie poziomu wilgotności. Najprościej byłoby wieszać na kaloryferach pranie albo chociażby mokre ręczniczki.

Jeżeli posiadamy zwyczaj wykorzystywać zapachowe świeczki, korzystniej jest zainwestować w takie z naturalnym woskiem. Następną metodą na oczyszczanie powietrza jest zniżenie temperatury do 21-22 stopni C. Możemy także kupić popularne ostatnio oczyszczacze powietrza.