Umywalnia. Jakiego rodzaju zakupić płytki łazienkowe? Poradnik

przez | 13 czerwca 2022
W jaki sposób wyekwipować łazienkę, ażeby była funkcjonalna, natomiast aranżacja toalety nawet po wielu latach nie sprawiała wrażenia zastarzałej?
Zacznijmy od doboru materiałów na podłogę oraz ściany toalety.

Płytki łazienkowe ceramiczne, czy też kamień w umywalni? A może drewniane posadzki do łazienki? Czym są płytki heksagonalne? Wybierz najpiękniejsze płytki do swojej umywalni. Sprawdź, jak dopasować kolorystycznie łazienkowe płytki do wystroju toalety? Łazienkowe płytki (terakota) nadają ton umywalni.

Zobacz ten tekst, to także jest świetne źródło (http://www.homeandliving.pl/panele-tapicerowane-na-wymiar/) opisywanego tematu. Nie czekaj i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

Zastanawiając się, jak zaaranżować umywalnię, powinniśmy pamiętać o tym, żeby płytki łazienkowe dobrać do wielkości umywalni, typu mebli łazienkowych i stylu wnętrza. Gdy zależy nam, aby umywalnia była przytulna i klasyczna, najodpowiedniej, jeśli kafelki oraz glazura będą utrzymane w stonowanych barwach oraz wzorach. Takich, jakie nie znużą się prędko. Kapitalne będą płytki łazienkowe w odcieniach natury: ciepłe beże, odcienie szarości. Jeśli nie jesteśmy przekonani do drewna w toalecie (drewniane podłogi), jakie doskonale pasowałoby do klasycznej aranżacji toalety, można zakupić płytki łazienkowe naśladujące wzorek usłojenia egzotycznych rodzajów, jak dla przykładu merbau.

płytki łazienkowe mozaika

Autor: KLOSE
„Domówka u Zienia” w loftach Woronicza Qbik

Autor: Partner of Promotion
Źródło: Partner of Promotion
Jeżeli podoba ci się tradycyjna biała glazura, możemy poszukać płytek do łazienki w niepowszedniej formie – np. wąskie, prostokątne płytki – takowa terakota sprawdzi się w łazienkach o małym metrażu. W połączeniu z dużymi lustrami i płytkami w typowych rozmiarach, optycznie powiększy umywalnię. Zaś kontrastowe zestawienie białych płytek łazienkowych z barwnymi dekorami jest propozycją dla osób nieznoszących nudy w łazience. To śmiała stylistyka tak samo jak płytki łazienkowe mozaika.

Musimy wybrać wzór płytek, który będzie motywem kluczowym w aranżacji umywalni, przykładowo paski, kwiatki, koła. Z takimi płytkami świetnie komponują się nowoczesne formy aramtury łazienkowej jak też takie surowce, jak plastik oraz szkło.