Sfera nieruchomości w naszym kraju

przez | 9 lipca 2021
Obecnie w naszym kraju sprzedawanych jest coraz więcej mieszkań. Okresem, w którym zauważa się największą sprzedaż mieszkań jest lato. Znaczną większość tego rodzaju inwestycji dokonuje się na obszarze dużych aglomeracji bądź też na ich obrzeżach.

Migracja ta wynika z przemieszczania się ludzi, którzy poszukują pracy czy też miejsca zamieszkania podczas studiów.

W Polsce jest kilka miast, które są typowymi ośrodkami dla studentów – np. Warszawa czy Kraków, w których ceny mieszkań rosną w zależności od sezonu oraz ilości osób rozpoczynających bądź kontynuujących studia.

nieruchomości

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

W październiku widoczny jest wzrost cen niewielkich mieszkań (link tu…). Najwięcej pieniędzy za wynajem trzeba zapłacić w Warszawie, to tam ceny mieszkań osiągają największe stawki. Jeśli planujemy natomiast dokonać zakupu mieszkania, to za metr kwadratowy trzeba tam średnio zapłacić 7766 zł. Najbardziej atrakcyjne pod względem ceny mieszkania możemy znaleźć w Szczecinie, gdzie zapłacimy za metr kwadratowy średnio 4684 zł. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość ludzi, zaczyna się budować całe osiedla mieszkalne, które nie są tylko miejscem zamieszkania. Powstają całe kompleksy, które świadczą szeroki wachlarz usług – od sklepów spożywczych po fryzjera czy przedszkole.

W obecnych czasach także deweloperzy we Wrocławiu (więcej) mają ręce pełne pracy. Jest to wynikiem głównie nieustannie rosnącej popularności Wrocławia jako ośrodka przyjaznego studentom. Coraz więcej ludzi wybiera wrocławskie uniwersytety, a później oszołomieni pięknem tego miasta niejednokrotnie decydują się na to, by osiąść tam na stałe.

Zachęcające są również ceny mieszkań (czytaj resztę pod adresem) i wynajmu, które są mniejsze niż przykładowo w Krakowie czy Warszawie.

Podsumowując Polska jest krajem rozwijającym się, w którym z roku na rok zwiększa się liczba inwestycji związanych z nieruchomościami. Bardzo prężnie rozwijają się większe miejscowości jak przykładowo Kraków, Warszawa czy Wrocław. Tereny miejskie ciągle zwiększają się o sąsiadujące z nimi obszary, które posiadają największy potencjał dla inwestorów. W ten sposób budowane są całe kompleksy podmiejskich osiedli, możliwych do zasiedlenia przez młodych ludzi.