Ciekawe rozwiązania oświetleniowe z wykorzystaniem lamp wiszących

przez | 23 sierpnia 2022
Wykańczając mieszkanie, zwykle podejmujemy decyzję o montażu oświetlenia na suficie. Taka lokalizacja jest oczywiście uzasadniona – emanujący z centralnej części pomieszczenia blask pozwala na doświetlenie całego wnętrza. Lecz to nie jedyne rozwiązanie, na jakie możemy sobie pozwolić z zastosowaniem lamp sufitowych.

mieszkanie - fotos

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy wiszące można zamontować w dowolnej lokalizacji wnętrza, nie tylko w centralnej jego części. Na obecnym rynku oferowane są tanie lampy wiszące na wysięgnikach . Na pewno zaletą tego rozwiązania jest możliwość regulacji zawieszenia, w celu doświetlenia powierzchni. Najwłaściwiej tanie lampy umieszczać nad przestrzeniami roboczymi, nad biurkiem albo blatami w kuchni, co pozwoli nam na ich dopasowane doświetlenie w optymalny sposób, wtedy gdy najbardziej wymagają tego wykonywane czynności. Dodatkowo, małych rozmiarów tanie lampy wiszące pozwalają na stworzenie punktowego oświetlenia w łazience. Wystarczy zainstalować dwie takie same lampy po obu stronach lustra, co wpłynie na zwiększenie wygody w czasie codziennej toalety czy zabiegów kosmetycznych.

Jeśli chodzi o wiszące lampy tanie modele (więcej informacji o ofercie lamp tanich APD Piotr Dębski) równie zapewniają szeroką ofertę wzorów. Co więcej, tanie lampy można przyozdobić, by prezentowały się jeszcze bardziej atrakycjnie. Do tego celu wykorzystuje się chociażby kryształki, które możemy przyszyć bądź dokleić do klosza. Niepowtarzalna, własnoręcznie stylizowana oprawa oświetleniowa może stanowić najważniejszą zaletę wnętrza.

Czy ta problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę nieruchomości, która odnosi się do omawianej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zaintryguje!

Znakomicie sprawdzi się w strefach służących relaksowi, kreując niebanalny i miły klimat. To także świetny pomysł na udekorowanie pokoju dziecięcego. Barwne wzory wyszyte na kloszu z pewnością przypadną do gustu córeczce. Przyjazne oświetlenie pozwoli maluchowi się zrelaksować, nieco rozświetlić straszne dla niego ciemności oraz stworzyć właściwy nastrój przed snem. Wspomniane lampy tanie można przerobić nabywając najprostsze klosze w popularnych sieciówkach. Wspólne ozdabianie klosza z dzieckiem może stanowić świetną formę kreatywnej zabawy (czytaj więcej o lampach tanich). Dziecko na pewno będzie czuło się dumnie, jeśli będzie miało czynny udział w wykończeniu swojego pokoiku.