Stoliki szklane – ich zalety w aranżacji pomieszczeń

przez | 18 sierpnia 2022
Stolik to niebywale praktyczny mebel, który ma wiele funkcji i może spełniać rozmaite role w niemal każdego rodzaju wnętrzu – zaczynając od salonu, przez sypialnię, taras, korytarz, pokój gościnny, a kończąc na kuchni. Poszukując najlepszego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na modele ze szkła. Możemy wybierać spośród modeli jedynie ze szklanym blatem lub postawić na w całości szklane projekty.

Szklany stolik, stolik ze szkła
Stolik to podstawowy mebel w każdym mieszkaniu czy domu. Zazwyczaj kupowany jest do salonu. To wokół niego często koncentruje się wiele codziennych czynności. Dlaczego stoliki szklane cieszą się dużą popularnością? Stoliki szklane to wysublimowane i nowoczesne w swoim stylu meble, doskonałe do pomieszczeń zaaranżowanych zgodnie z panującymi trendami wnętrzarskimi. Ze szkła może być wykonany wyłącznie blat lub cała jego konstrukcja. Ich zazwyczaj niewielki rozmiar pozwala praktyczność przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Przezroczysta powierzchnia sprawia, że reszta aranżacji wydaje się lżejsza, co jest szczególnie istotne w przypadku małych wnętrz – wejdź tutaj.

Szkło to niezwykle plastyczny materiał, w którym kryje się duży potencjał. Z uwagi na codzienne użytkowanie stolików, szczególną wagę jakość i trwałość komponentów oraz zastosowanie dodatkowych udogodnień. Stoliki szklane dostępne są w różnych formach, kształtach i wzorach. Projekty mogą posiadać dodatkowe, praktyczne półki i szuflady. Wybierając dany projekt możemy sprawić, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne, przytulne lub ekstrawaganckie.

Szeroki wybór modeli i różnorodne zastosowanie tego rodzaju mebli oferuje sporo możliwości aranżacyjnych, w różnych wnętrzach i stylistyce. Szkło stosowane w produkcji stolików wspaniale prezentuje się zarówno w aranżacji skandynawskiej, glamour, nowoczesnej i klasycznej. Wybierając stoliki szklane, warto zadbać o właściwą dekorację wnętrza.

Tego typu mebel doskonale komponuje się z kryształowymi lampami, pozłacanymi i świecznikami, lustrami i ramkami na zdjęcia.

Równie fascynujący artykuł prezentowany jest tu, zatem odwiedź witrynę projektowanie wnętrz katowice i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One też Cię zainteresują!

Takie dodatki odbiją światła od przezroczystej powierzchni i wypełniają pomieszczenie magicznym blaskiem! Stoliki szklane w elegancki sposób definiują styl wnętrza i uwydatniają jego zalety.