Z jakiego powodu warto wykorzystywać tryskacze?

przez | 29 listopada 2022
Posiadacze domów jednorodzinnych często rozważają, jakie zabezpieczenia PPOŻ są najbardziej skuteczne i także wydajne.
Od razu na myśl przychodzą systemy tryskaczowe, które są często stosowane w budowlach użyteczności publicznej.

Wkład kominkowy
Tryskacz

Autor: SwedeCenter
Źródło: SwedeCenter
Podczas planowania budynku dodanie w nim zabezpieczeń PPOŻ jest niezwykle proste. Tryskacze wykorzystujące miedziane rury zapewniają bezpieczeństwo, ponieważ same także są bezpieczne. Są one niepalne i mogłyby wytrzymać ogień, a jest to jedna z wielkich zalet. Instalacja systemu tryskaczowego w relatywnie starym budynku również nie sprawia jakichś znaczących problemów. Automatyczne systemy tryskaczy mają znaczną przewagę nad systemami alarmowymi PPOŻ, ponieważ nie tylko są w stanie zarejestrować pożar, ale też natychmiast zaczną go gasić. Tryskacz jest uruchamiany w rezultacie osiągnięcia określonej temperatury, która przeważnie wynosi 30 stopni powyżej największej temperatury danego pomieszczenia i podaje wodę tam, gdzie pojawił się pożar. Tryskacze mogą otwierać się wyłącznie w okolicy miejsca pojawienia się pożaru.

Z tego względu, że odpowiadają one na ciepło, wielokrotnie jeden tryskacz lub nawet 2 tryskacze mogłyby wystarczyć do zgaszenia małego pożaru. Należy także dodać, że interwencjom straży pożarnej wielokrotnie towarzyszą wielkie straty spowodowane przez wodę. Tryskacze z kolei są uruchamiane jedynie wtedy, kiedy pojawia się taka konieczność.

Czy pragniesz uzyskać świeże dane na opisywany wątek? Jeżeli tak, to zobacz, jakiego rodzaju wiadomości posiada solidna strona (http://www.afg.poznan.pl/), niewątpliwie również Cię zafascynują.

Systemy tryskaczy mogłyby być wykonane przy użyciu miedzi, która jest materiałem relatywnie miękkim o bardzo charakterystycznej łososiowo – różowej barwie.

W związku z powietrzem niezwykle szybko powleka się ochronną cieniutką powłoką tlenku, która zapobiega pojawianiu się kolejnych reakcji. Miedź, która jest narażana przez dłuższy czas na działanie wilgoci, może wytworzyć powłokę, która nazywana jest jako patyna i ochrania ona tego typu metal przed korozją.