Gdy nadchodzi czas na swój kawałek podłogi

przez | 5 lipca 2022
Zaczynasz rozglądać się za mieszkaniem w Gdańsku, masz zamiar zmienić lokalizację, bierzesz pod uwagę różne dzielnice. Gdzie własne M można kupić w atrakcyjnej cenie, a gdzie najdrożej?
Potencjalny właściciel mieszkania, który nie wyobraża sobie bytowania na ósmym piętrze, w bloku nie polubi Zaspy, mimo, iż szkoła, sklepy i przychodnia znajdują się paręset metrów od dalej, a do morza jest niedaleko.

apartamenty na sprzedaż

Autor: Daviddje
Źródło: http://www.flickr.com
Zadeklarowany mieszkaniec centrum nigdy nie doceni życia na nowym osiedlu poza miastem. A osoba, która dysponuje mało elastycznym budżetem nie będzie zwracać uwagi na złe drogi, kiedy deweloper zaproponuje atrakcyjną cenę mieszkania. Pewne ogólne zasady się nie zmieniają: wygodniej, ale i drożej jest w centrum – w przypadku Gdańska również nad samym morzem. W skrócie: ta kwestia zwykle są uzależniona od finansów.

Wybierając lokalizację mieszkania Gdańsk, należy zastanowić się nad trybem życia i potrzebami swoimi, ale też członków rodziny. Przemyśleć, jak nasze oczekiwania będą ulegały zmianom w kolejnych latach, przeanalizować swój tryb życia (czynny czy bierny), oraz to czy oczekujemy kontaktu z naturą czy wystarczy nam miejski park. Zastanówmy się jak daleko będziemy mieli z nowego miejsca zamieszkania do obiektów i instytucji ważnych dla naszej rodziny – praca, szkoła, sklep.

Sprawą priorytetową jest też sprawdzenie developera. Najłatwiej będzie prześledzić jego wcześniejsze projekty i sprawdzić terminowość. Oczywiście tylko renomowana i stabilna firma będzie dla nas pewnym wyborem. Warto też dowiedzieć się, jakie inwestycje planowane są w najbliższej przyszłości. Jeśli zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania, podpisujemy umowę deweloperską, która gwarantuje, iż cena mieszkania nie ulegnie zmianie i zabezpiecza nas, w razie gdyby inwestor chciał się wycofać.

pokół

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie od dewelopera, ma nadzieję, że jest ono wykończone jak należy. Gwarancję spokojnie przespanych nocy będziemy mieć jedynie wówczas, gdy perfekcyjnie przygotujemy się do jego odbioru.

Podstawowa zasada: co nagle to po… Pamiętajmy o tym, by entuzjazm nie przeszkodził nam w rzeczowym oszacowaniu lokalu, w którym mamy zamieszkać.

Pamiętaj, że masz możliwość odnaleźć informacje na opisywany temat, więc kliknij w odnośnik i przeczytaj tu (https://maskoinvest.pl/umowa-deweloperska-na-co-zwrocic-uwage/) wiadomości, które są Ci konieczne.

Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo skrupulatnie.

Poznaj mieszkanie dla siebie