Czy nowożeńcy powinni zakupić mieszkanie czy może są zmuszeni najmować?

przez | 27 czerwca 2022
Ślub i wesele są najradośniejszymi zdarzeniami w życiu młodych. W tym dniu oddają się sobie wzajemnie. Źródłem szczęścia jest bez wątpienia zrozumienie tego, że będzie się szło przez życie z najukochańszym człowiekiem. Ale sam ślub to dopiero początek wspólnej drogi. Trzeba przecież znaleźć swoje cztery kąty. Jedni doradzają parze młodych zadłużenie się i zaciągnięcie kredytu, co umożliwi im nabycie własnego mieszkania.

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR
Inni natomiast twierdzą, że nowożeńcy muszą zebrać oszczędności, a potem zakupić cztery kąty- (poznaj dodatkowe informacje). Do tego czasu mogą przecież wynajmować. Jaką drogę wybrać? Trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź. Każda droga posiada zarówno swoje mocne i słabe strony. Otóż wzięcie kredytu dla niektórych ludzi jest dobrym wybrnięciem z trudnej sytuacji. Można dzięki niemu kupić mieszkanie.

Nie trzeba płacić właścicielowi mieszkania za wynajem. Zwolennicy mieszkania na kredyt, że za jego sprawą można być od początku na swoim. Nowe inwestycje Bielany są dobrym przykładem okazji w sektorze budowlanym, które są dobre dla młodych Polaków. Jednak mieszkanie nie należy od początku do młodych. Zanim spłacą kredyt, będzie należało do banku. A spłata może trwać nawet trzydzieści lat. W momencie zaniechania spłaty, wejdzie komornik i zajmie dom- praha.profbud.info/lokalizacja/. Innym utrudnieniem w realizacji tego zamierzenia jest kwestia bezpieczeństwa pracy. Chcąc spłacać kredyt, trzeba posiadać stały zarobek.

mieszkanie

Źródło: flickr.com

A w obecnej sytuacji, gdy światową gospodarką wstrząsa kryzys ekonomiczny, nie ma się pewności stałego zarobku. Wiele osób traci pracę, firmy plajtują. Ponadto w obecnej Polsce nie jest niczym niezwykłym częsta zmiana miejsca zamieszkania w celu znalezienia etatu. Nabyte mieszkanie takim zmianom nie pomaga. Wynajem domu jest o tyle dobry, że umożliwia jego częstą zmianę. A to jest dużym ułatwieniem dla tych wszystkich, którzy nie mają pewności zatrudnienia. Nie ma potrzeby kupowania własnego domu, gdyż można chociażby wynająć mieszkania (kupno mieszkania w Toruniu) na Pradze po okazyjnych cenach. Ponadto systematyczne oszczędzanie umożliwi w końcu za 30 lat kupno własnego domu.