O jakich sprawach należy pamiętać jeśli się zaczyna projektować domowego oświetlenia.

przez | 29 czerwca 2022
Odpowiednie zaprojektowanie oświetlenia w domu wcale nie będzie taką prostą rzeczą, jak się wielu osobom może wydawać. Przede wszystkim trzeba zwrócić swoją uwagę na to, że oświetlenie pełnić także może funkcję ozdobną, przy pomocy dobrze dobranych lamp i lampek otrzymać można niezwykle ciekawe rezultaty.

Lampy wiszące

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Przede wszystkim powinno się zróżnicować źródła światła w danym pomieszczeniu i nie opierać się tylko na jednym.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany tekst, to koniecznie zobacz także ten odnośnik – świetna strona (http://artimbo.pl/) też okaże się dla Ciebie godny zainteresowania.

Podejście tego typu daje także duże oszczędności na rachunkach. Niewielkie, punktowe lampki zużywają dużo mniej prądu do swojej pracy, a bardzo dobrze dają sobie radę w swoich zadaniach. Następną rzeczą jest wygoda mieszkania na co dzień, jeżeli ktoś przykładowo będzie chciał przeczytać książkę wieczorem, to wystarczy że włączy lampkę przy fotelu, a nie górne oświetlenie.

Rozwiązanie z paroma lampami doskonale zdaje egzamin właśnie w salonach. W nich bardzo ważną rolę pełni oczywiście oświetlenie umieszczone pryz suficie, to znaczy na przykład lampy pokojowe wiszące. Należy je dobrać w taki sposób, żeby światło mogło docierać do każdego fragmentu Wnętrza, doskonale sprawdzają się tutaj rozwiązania z regulacją ilości świecących się żarówek. Górne oświetlenie warto uzupełnić dodatkowo jedną lub kilkoma lampkami o mniejszej mocy.

Tu można na przykład polecić stojące lampy tiffany, jakich największym plusem jest możliwość łatwego przełożenia w inne miejsce – lampy tiffany. Jeżeli w salonie znajduje się telewizor, to przy nim również powinna się znajdować nieduża lampka, w celu wyeliminowania dużych kontrastów.