O jakich rzeczach pamiętać wybierając fototapetę? Na co konieczne trzeba patrzeć? Jakie są dostępne rodzaje fototapet?

przez | 8 lipca 2022
Poszukując materiału na fototapety na ściany z pewnością pojawi się wątpliwość, jaki wybrać jej typ. Nie jest to takie proste, ponieważ wraz z tym jak rozwija się technologia wybór jest rzeczywiście coraz większy. Jednakowoż, to dobra wiadomość, ponieważ w ten sposób będziemy mogli optymalnie zdecydować się na odpowiedni materiał takiej fototapety.

Istnieje naprawdę wiele firm, które oferują bardzo dobrej jakości materiały najlepiej dopasowane do typu powierzchni i pomieszczenia. Spotkać się w związku z tym można z różnymi nazwami konkretnych materiałów, jednak najistotniejsze jest to, z którego tworzywa jest taka fototapeta. To ma ogromne znaczenie i zaraz poświęcimy temu tematowi większą ilość miejsca. Dobrze jest mieć świadomość tego, iż do wyboru mamy wielką ilość wzorów, dzięki czemu łatwo dobrać fototapetę do nawet tych najbardziej wymagających typów pomieszczeń.

Jeśli chcesz poznać większą ilość wiadomości na ten temat, wejdź pod ten link, to naprawdę świetne omówienie tego zagadnienia.

Istnieją więc fototapety mapa świata, które Z pewnością sprawdzą się w pokoju młodych ludzi, a także osób, które bardzo lubią podróżować – tu je kupisz.

fototapeta - jezioro

Autor: Sang yun Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Są tapety miejskie, czyli zdjęcia z różnych najbardziej znanych miast, są tapety czarno-białe czy takie kojarzone z naturą, przykładowo fototapeta las – fototapeta las w Demural. Można jednakowoż stworzyć swoją tapetę, czyli z fotografii z własnej kolekcji. Są przedsiębiorstwa, jakie się tym zajmują. Co do typów, to mamy fototapety: z papieru, lateksowe oraz winylowe. Papierowa, to znaczy najbardziej ekonomiczna fototapeta powlekana PCW na podkładzie papierowym. Jest cieńsza oraz niezbyt odporna na wilgoć lub ścieranie. Żeby była trwalsza powinniśmy ją umieszczać w miejscach suchych, ściana natomiast powinna być gładka, by uzyskać jak najlepszy efekt. Fototapeta z lateksu to po prostu rodzaj syntetycznego papieru z dodatkiem lateksu. Warstwa lateksu sprawia, iż zdjęcia prezentują się bardzo realistycznie, mają żywe kolory.

To jeden z najbardziej znanych materiałów tapet na ścianę. Jest ona trochę grubsza od fototapety papierowej, dlatego najlepiej ją przykleić na “styk”, a nie na zakładkę. I na koniec, winylowa, która jest niesamowicie gładka w dotyku. Jest trwalsza od fototapet z lateksu, daje świetną jakość obrazu. Jest odporna na różnego rodzaju czynniki, na przykład wilgoć oraz tłuszcz. Dobrze jest myć ją delikatną gąbką lub lekko mokrą ściereczką.