Modne okna skandynawskie, inaczej okna otwierane na zewnątrz i okna casement

przez | 7 maja 2022
Aranżacje w stylu skandynawskim cieszą się w dzisiejszych czasach znaczną sławą. Nie tylko są ogromnie uniwersalne, ale również modne i eleganckie. Jeśli uwielbiasz oryginalne, niepowtarzalne wnętrza, przytulne oraz komfortowo wyposażone, podobają Ci się aranżacje w bieli oraz szarości z wyrazistymi dodatkami, to styl skandynawski będzie bardzo dobry dla Ciebie.

Na rynku odnajdziemy również okna skandynawskie, to oznacza okna, które rozwierane są na zewnątrz. Okna otwierane na zewnątrz zezwalają na gospodarność miejsca w pomieszczeniu, mało tego zagwarantują większą szczelność aniżeli okna otwierane do wewnątrz. Okna skandynawskie dostępne są w rozlicznych typach konstrukcji, na rynku znajdziemy okna wychylne, rozwierne, i również obracane w pionie czy też w poziomie. Okna otwierane na zewnątrz osiągalne są w rozlicznej, ogromnie bogatej kolorystyce. Wyróżniamy naturalnie okna białe, oraz także w kolorze dębu (złotego, ciemnobrązowego itd.), zieleni, amaretto albo grzałki do pieca kaflowego błękitu. Firmy najczęściej mają rozległy asortyment kolorów, wobec tego na pewno odnajdziemy takie, które znakomicie będą pasować do naszego wnętrza. Sprawdź tutaj: .
dom - landszaft

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
dom - odbitka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
dom - fotos

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Okna casement to okna wykonywane w stylu angielskim, jednakowo jak ona skandynawskie cieszą się one wysokim zaciekawieniem. Okna rodzaju casement dają użytkownikom dużo możliwości aranżacyjnych. Okna te też są rozwierane na zewnątrz, co daje ogromną wygodę. Dzięki rozwieraniu okna na zewnątrz, nie powinnyśmy już przesuwać kwiatów czy innych ozdób, które znajdują się na parapecie. Okna casement to pospolite okna angielskie, są też bardzo słynne w Holandii. Również w Polsce zyskują one coraz większe zaciekawienie. Zobacz:

Kupując okna skandynawskie czy też casement, naturalnie należałoby skorzystać z oferty polecanej, biegłej firmy z wielkim doświadczeniem. Jedynie wówczas będziemy posiadać gwarancję wspaniałej jakości i solidnego, profesjonalnego wykonania.