Przydatne informacje o tym jak wybrać lampy do łazienek i kuchni.

przez | 4 września 2022
Oświetlenie kuchni i łazienek ma bardzo duże znaczenie do tego, żeby te właśnie pomieszczenia te były praktyczne w używaniu. Lecz w dalszym ciągu wiele osób specjalnie nie będzie zwracać na to uwagi, a później można usłyszeć narzekania że na przykład w kuchni będzie zbyt ciemno i niezbyt wygodnie przyrządza się posiłki.

Jeśli będzie chodzić o kuchnię, to najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie w niej kilku typów lamp. Z pewnością będzie potrzebna jedna główna lampa, oświetlająca całe wnętrze. Musi być ona na tyle mocna, żeby dać dostateczną ilość światła w całym wnętrzu. Lampy centralne są bardzo zróżnicowane, tak naprawdę wybór ich zależny będzie od stylu wnętrza i oczekiwań właściciela. Bardzo chętnie wybierane są na przykład nowoczesne lampy wiszące, mające jedną lub kilka żarówek. Ich wzornictwo doskonale będzie pasować w większości wnętrz, a zastosowanie żarówek ledowych daje także duże oszczędności przy rachunkach. Bogatą ofertę przejrzysz pod tym linkiem nowoczesne lampy wiszące. Poza tym warto przy roboczym blacie zapewnić dodatkowo jakieś niewielkie, punktowe oświetlenie, pomagające przy przyrządzaniu jedzenia.

oświetlenie lustra łazienkowego

Autor: thisisbossi
nowoczesne lampy wiszące

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Nowocześnie urządzona łazienka (armatura dla gastronomii) także będzie miała parę oddzielnych lamp. Tu również najważniejsze jest światło górne, lecz w odróżnieniu od kuchni i salonów przeważnie stosuje się bardziej przytłumione źródła oświetlenia. Bardzo popularne są na przykład tanie plafony, w których żarówki są zasłonięte przez zmatowione szkło, tym samym dając trochę przytłumione światło- tani plafon. Sprzedawane są również w wielu różnych wersjach, mają od jednej do kilku żarówek i można je wieszać albo na ścianie, albo u sufitu. Niezwykle duże znaczenie dla wygody używania tego właśnie pomieszczenia będzie miało oświetlenie lustra łazienkowego. Dobrze żeby się włączało niezależnie od oświetlenia górnego, a jego podstawową rolą jest doświetlenie okolicy lustra. Jeżeli chcesz przeczytać więcej kliknij lustro łazienkowe lampa.

Można tu zastosować parę różnych pomysłów, zależnie od tego, jakiego rodzaju lustro się posiada i w jaki sposób osadzone. Chętnie wybieranym rozwiązaniem są lampki niezależne, mocowane do ściany, ale wielu właścicieli mieszkań decyduje się też na wersje ze świetlówkami zamontowanymi w lustrze.