Pół miliona nowych mieszkań – w którym miejscu je znaleźć?

przez | 25 marca 2022
Szacuje się, że w naszym kraju brak jest do najmniej kilkaset tysięcy nowych mieszkań. W szczególności na nieposiadanie swojego własnego mieszkania powinni narzekać młodzi ludzie, jacy założyli już swoje rodziny, a w dalszym ciągu mieszkają z ojcem i matką. Głównym powodem takiej sytuacji są bardzo wysokie koszty zakupu, jakie niestety w naszym kraju nie będą miały odbicia w pensjach.

mieszkania

Autor: Firma UBM
Źródło: Firma UBM
Z tego też powodu zdecydowana większość mieszkań kupowana jest na kredyt, a najnowsze obostrzenia bankowych regulacji spowodowały, że jego uzyskanie jest jeszcze bardziej trudne. Ktoś, kto chce zakupić swoje wymarzone mieszkanie do wyboru będzie miała dwie możliwości.

Zaintrygował Cię poniższy komentarz spod linku (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/olimpia-port/)? Jeżeli się z nim nie zgadzasz, to zachęcamy do polemizowania. Każda debata jest przydatna.

Będzie mogła kupić mieszkanie na rynku wtórnym, albo wybrać mieszkanie nowe, wystawione przez firmę budowlaną. Obie te drogi mają swe zalety i wady, i nim podejmie się decyzję o zakupie powinno się wszystko dokładnie sprawdzić.

Używane lokale dość często będą wymagać remontu albo odświeżenia, ale będą nieco tańsze niż nowe i da się w nich zamieszkań w zasadzie od razu. Z kolei lokal od firmy deweloperskiej dostaje się do kompletnego wykończenia i należy włożyć sporo wysiłku w jego urządzenie, lecz można to zrobić dokładnie tak jak będzie się chciało.

Jeśli ktoś będzie się decydował na kupno lokalu na rynku pierwotnym to powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, dzięki którym zminimalizuje ryzyko ewentualnych problemów. Deweloperzy Wrocław (sprawdź ofertę) bardzo często

mieszkania

Autor: International Labour Organization
Źródło: http://www.flickr.com

zaczynają sprzedawać mieszkania, których nawet nie zaczęto budować. To kupujący wpłacając kolejne transze pożyczki opłacają kolejne etapy budowy. Dlatego też koniecznie trzeba w podpisywanej z deweloperem umowie zawrzeć wszystkie szczegóły, a nigdy w życiu nie wierzyć słownym obietnicom, bo te często nie będą miały pokrycia w rzeczywistości.

Warto zadbać o dokładne projekty mieszkania i wszystkich instalacji, ocenę planowanych w najbliższym sąsiedztwie inwestycji a także wpisanie umownych kar za opóźnienia. Przez to chociaż trochę będzie się można zaasekurować na wypadek, gdy rzeczywistość odbiegała będzie od obietnic.