Czym jest farba magnetyczna i jak ją stosować, aby mieć ładny wystrój wnętrza mieszkania?

przez | 9 lipca 2021
Ściany pomalowane farbą magnetyczną to bez wątpienia hit dekoracyjny ostatnich lat. Przekonaj się więc, jak stosować farby magnetyczne do pomieszczeń i zobacz, jak funkcjonują w dekoracji ścian.

Farba magnetyczna, dokładnie obok farby tablicowej jest hitem salonów, kuchni a także łazienek.

Specjaliści radzą jakie są korzyści farby magnetycznej i jak ją wykorzystać, by uzyskać najbardziej zachwycający efekt. Farby do malowania to obszerny wybór. Jak je stosować? Używając farbę magnetyczną po raz pierwszy, możliwe jest bycie zdziwionym jej gęstą konsystencją, w wyniku której to równe nałożenie farby po ścianie jest nieco utrudnione. Potrzebne jest zatem nałożenie paru warstw farby, aby wzmocnić cechy magnetyczne tego przedmiotu, warto doczytać . Co ważne, farba (sprawdź najlepsza farba tablicowa) magnetyczna nie daje takiego samego skutku jak kolorowana tablica, dlatego, że jej moc przyciągania jest znacznie mniejsza. Do farby tablicowej zaleca się stosować silne magnesy, a z kolei wieszane na niej akcesoria winny być lekkie. Mimo to stosowanie farby daje dużo pociechy i jest coraz to popularniejszym pomysłem nie tylko w pomieszczeniach dla dzieci, ale także w przedpokojach i kuchniach, gdzie z powodzeniem służy do zawieszania ważnych informacji, zaproszeń, czy też przepisów itp.

farba

Źródło: pixabay.com

Farba magnetyczna sprawia, że ściana uzyskuje cechy zgodne z powierzchnią lodówki – czyli przyciąga magnesy. Stosujmagnesy – (zalecamy tą stronę)w domu, można w prosty sposób udekorować ściany zdjęciami, literami czy też dziełami plastycznymi maluchów unikając przy tym stosowania pinezek, kleju lub też innych akcesoriów montażowych, które to niszczą i brudzą powierzchnię. Sposób wykorzystania nie jest problematyczny. Środek można z satysfakcja użyć na wszystkich powierzchniach, które to można malować farbami akrylowymi, jak również nawierzchnie cementowe, murowane, struktury gipsowe oraz gipsowo-kartonowe oraz tynki. Farbę magnetyczną trzeba solidnie stosować na każdej nadającej się do kolorowania powierzchni ściany oraz bez kłopotu malować różną farbą – więcej. Co istotne, doskonała nawierzchnia do pokolorowania winna być czysta, bez kurzu a także gładka. Jeśli z kolei kolorujemy na gołą ścianę trzeba najpierw użyć impregnat, a dopiero kolejno zastosować farbę magnetyczną. Farbę magnetyczna kładziemy wałkiem plastycznym z gąbki lub pędzlem. Położoną już farbę trzeba zostawić na okres do czterech godzin do wyschnięcia. Magnetyczna farba pozwala wykreować nie tylko niecodzienną, funkcjonalną nawierzchnię użytkową, ale także niezmiernie ciekawy skutek wystroju wnętrza w matowym wykończeniu.

Pomaga skutecznie przekształcić prawie każdą powierzchnię oraz rozmaite elementy w niepowtarzalny oraz kreatywny sposób.

Produkt ten gwarantuje twardą, ścieralną powłokę, która to pozwala na zapisywanie notatek a także przyczepianie magnesów. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu nie zapomnisz już więcej najważniejszych informacji i nigdzie się nie spóźnisz!