Czy lepiej jest korzystać z oryginałów czy może z zamienników?

przez | 6 września 2022
Gdyby tak pomyśleć, jak dużo posiadamy różnorodnych produktów w różnych sklepach naszłaby nas niechybnie refleksja. Wszak wiele z tych produktów nie odróżniają się niczym między sobą. Wafelek jeden, batonik drugi, soczek jabłkowy, a kolejny z podobnych, albo tych samych jabłek… No bo czym się może różnić? Zawartością konserwantów? No chyba nie ilością prawdziwych jabłek?

aranżacja wnętrza

Autor: [ HarlowHeslop.com ]
Źródło: http://www.flickr.com

Należy jednak przyznać, iż wielu producentów stara się tworzyć swoje produkty tak, by znalazło się w nich jak największa ilość zdrowych komponentów, czyli jak sok jabłkowy to znajduja się tam jabłka, jak sok z grejpfrutami, to odnajdziemy w nim prawdziwą esencję z grejpfruta i tak dalej. Większość jednakże idzie na łatwiznę i produkuje napoje, które zawierają w sobie większą ilość konserwantów niż zdrowotnych składników.

Tak to się przedstawia w branży spożywczej i chyba to nie ulegnie zmianie, ponieważ choć zwielokrotnia się ilość ludzi, jacy wybierają odżywcze jedzenie, tak nie zmniejsza (i raczej nie zminimalizuje) się liczba ludzi, którzy patrzą tylko na cenę wybierając ten, niezdrowy napój. Z jednej strony to właściwie logiczne, jeśli nie mamy zbyt dużo pieniędzy to nie będziemy wszak wydawać znacznych kwot na jedzenie i picie. Z drugiej strony większość ludzi może sobie na to pozwolić, ale wybierają oni coś tańszego .

Jeśli myślisz, że w tym tekście są godne uwagi informacje, to sprawdź też inne szczegółowe omówienie (https://www.elektryczne.eu/) tej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące zagadnienia.

grill

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.

W tej branży łatwiej sobie możemy pozwolić na zamiennik, lecz jeśli na przykład mówimy o branży budowlanej, to mamy dylemat. Możemy, co prawda zakupić mniej kosztowny zamiennik pewnego budowlanego sprzętu, lecz jak musimy zakupić na przykład szlifierkę taśmową to nie nabędziemy szlifierki trzytarczowej, identycznie jeśli jest nam niezbędna szlifierka uniwersalna, to taka szlifierka walcowa będzie nieodpowiednia. Tutaj pełna oferta: polecane szlifierki trzytarczowe. Podobnych przykładów w budownictwie można mnożyć, najistotniejsze jest jednak to, iż nie da się tu tak łatwo zastąpić jednego sprzętu innym produktem. Są, oczywiście zamienniki, lecz pełnią one rolę raczej czegoś bardziej zawodnego, prawdziwie zastępczego czyli gorszego niż optymalnej zamiany.

Tylko od nas zależy czy będziemy decydować się na autentyk (taki jak te – atestowane szlifierki uniwersalne) czy wystarczy nam podróbka. Odnosi się to wielu dziedzin życia. Można wybrać oryginał, a przy tym zapłacić więcej, ale radować się produktem na długie lata, można zdecydować się na chińska podróbkę, by wymienić ją zaraz na nową, bo ta padnie.