W jaki sposób należy zaprojektować pokój hotelowy, jakie założenia spełniają meble hotelowe

przez | 18 października 2022
Każdy hotel składa się z licznych pomieszczeń. Ale ich cechą wspólną powinno być to, żeby charakteryzowały się estetyką i praktycznością, niezbędną dla tego typu obiektów. Z tego też powodu bardzo ważną rolę odgrywa w nich wyposażenie, a zwłaszcza meble. W hotelach o różnym standardzie zapewne będą zróżnicowane meble, generalnie im ilość gwiazdek będzie większa, tym meble będą ekskluzywniejsze. Jednak w każdym przypadku muszą one być praktyczne i trwałe, ponieważ to właśnie tego będzie się oczekiwać od nich w hotelowych pokojach, w jakich przecież codziennie pojawia się całkiem spora liczba gości.

We wszystkich hotelowych pokojach powinno znajdować się łóżko, ono stanowi najważniejszy element w takich obiektach. Poza tym dobrze żeby tam była jakaś szafa, stół, krzesła krzesła do jadalni i stolik nocny, czyli wszystko, co będzie potrzebne do przyjemnego spędzenia jednego lub kilku dni – czytaj więcej o meblach Wajnert . Bardzo potrzebne jest również lustro, a wszystko powinno stanowić jedną spójną całość. Przeważnie będzie się tu wykorzystywać sprawdzone sposoby, które łączą ze sobą wygląd i praktyczność.

meble

Autor: ABRA
Źródło: ABRA

Meble hotelowe z powodu swojego przeznaczenia narażone są dużo bardziej na różnego rodzaju uszkodzenia, niż meble w domach i mieszkaniach – czytaj na na nieco więcej na o wyposażenie pokoi . Wynika to przede wszystkim z ilości ich użytkowników, ale również z tego, że niektórzy goście nie przejmują się specjalnie wyposażeniem pokoi. A będzie się to wiązać z wyglądem, ponieważ następnych klientów nie interesuje to, co robili ich poprzednicy, ale oczekują tego, że całość wyposażenia wyglądać będzie bez zarzutu.

Następną ważną sprawą przy urządzaniu hotelowych pokojów jest komfort oraz wygoda użytkowania. Zakwaterowane osoby w pierwszej kolejności muszą posiadać łatwy dostęp do wszystkich mebli, a dodatkowo bezpiecznie i wygodnie trzymać swój bagaż. Tak samo istotny będzie komfort odpoczynku, za twardy materac albo mało wygodne krzesła z pewnością będą zapamiętane. Dobrze rozplanowany pokój hotelowy powinien się wyróżniać estetyką i schludnością, to właśnie takie cechy mają kluczowe znaczenie dla większości gości, odwiedzających dane miejsce.