Myślisz nad drewnianym domem? Poznaj jego walory, a szybko podejmiesz decyzję

przez | 3 października 2022
Marzenia o własnym domu towarzyszą praktycznie każdemu z nas. Kto bowiem nie chce po pracy bawić się z pociechami w piaskownicy stojącej w ogrodzie lub pójść na taras, by napić się aromatycznej, gorącej herbaty? Jeśli dzięki swoim zabieganiom masz szansę zrealizować marzenia, musisz wybrać między domem tradycyjnym, a domem z drewna, który jest teraz coraz bardziej popularnym i docenianym rozwiązaniem. Dlaczego?

taras drewniany

Autor: MISSION Public Relations
Źródło: MISSION Public Relations
Pośród najistotniejszych racji można bezsprzecznie wymienić o wiele krótszy czas, jaki zabiera budowa domów z drewna – doczytaj tu. Trwa to maksimum 3 miesiące, a jeśli zdecydujemy się na kupno niemal gotowego budynku, w ciągu kilku dni prace będą skończone. Poszczególne elementy domu łączone są za pomocą metalowych łączników oraz gwoździ, ponieważ składa się on tylko z drewnianych elementów. Niezbędny jest nadzwyczaj krótki okres w porównaniu z domami z cegły, dlatego jeżeli zależy ci na szybkiej przeprowadzce, to wyjście dla ciebie. Lecz to nie jedyna zaleta, jaka cechuje drewniane domy. Dzięki małemu ciężarowi nie wymagają dużych fundamentów, co redukuje koszty całej inwestycji oraz pozwala na przykład na kupno nowego umeblowania czy sprawne zrealizowanie prac wykończeniowych.

Ponadto taki dom można zbudować także w trakcie zimy, z powodu braku prac mokrych, do jakich należy m.in. betonowanie. Nie musisz też bać się, iż dom będzie zimny oraz wilgotny. Drewniane domy mają dobrą ochronę cieplną, gdyż stosowana jest folia (zobacz foliowanie palet) paroizolacyjna, jaka doskonale trzyma ciepło i pozwala cieszyć się pożądaną temp. w domu. Ściany starannie wypełniane są izolacją, a mimo tego mają znacznie mniejszą grubość, co zaoszczędza dodatkową powierzchnię, którą z pewnością nie pogardzimy.

Może Cię też zainteresować – usługi stolarskie szczecin

Domy z drewna mogą być dzięki temu nawet o 10 % większe aniżeli tradycyjne domy, a do tego są proste w rozbudowie i modernizacji, gdy na przykład chcielibyśmy przesunąć jedną ze ścian. Wyposażone są również w tarasy drewniane, jakie też można dowolnie przebudowywać. Ostatni plus jest w szczególności ważny dla osób decydujących się na zdrowy styl życia, drewno bowiem jest surowcem naturalnym.

Jeśli dotychczas myślałeś nad wyborem domu, dzięki przedstawionym zaletom domów drewnianych nie będziesz mieć wątpliwości, jaką decyzję podjąć i już wkrótce zamieszkasz w swoim wymarzonym gniazdku.