Kilka zasad w czasie urządzania łazienek, jak najlepiej kupić płytki na ściany i podłogi

przez | 9 września 2022
Każdy, kto miał okazję szukać płytek łazienkowych czy kuchennych bardzo dobrze wie, ile jest problemów z wyborem. Kilkunastu producentów, kilkaset różnych motywów powodują, że podoba się praktycznie wszystko, a od pomysłów aż się w głowie może zakręcić. W takiej sytuacji ciężko będzie się dokonywać wyborów, a że w końcu jednak będzie coś trzeba zakupić, to warto poznać kilka potrzebnych przy tym wskazówek. Po pierwsze pamiętać należy o tym, żeby pomieszczenie traktować jako jedną całość, to znaczy że istotne powinny być nie tylko same płytki, ale także armaturę i meble.

Baterie kuchenne

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
Dopiero po zgromadzeniu tych wszystkich rzeczy dostanie się kompletnie urządzone wnętrze, jednak i tak zdecydowana większość osób zaczynać będzie od wyboru płytek. Przede wszystkim należy dopasować ich wielkość do powierzchni pomieszczenia, jeżeli łazienka (wanny wolnostojące) ma być mniejsza, to za duże płytki paradyż mogą niezbyt ładnie w niej wyglądać, a oprócz tego mogą być kłopoty z ich ułożeniem. Za to w łazienkach większych za małe płytki także nie będą najlepiej wyglądać, na szczęście dostępność ich jest tak duża, że się znajdzie się odpowiednie do wszystkich wnętrz. Tutaj nowe dane: .

Następną bardzo istotną sprawą jest wybór kolorów wnętrza. Osobom, jakim zależy na tym, żeby było przytulnie można polecić delikatniejsze, stonowane wzory i kolory. Bardzo dobrze będą się w takim charakterze sprawdzać ciepłe brązy i beże czy też różne odcienie szarości.

płytki

Autor: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz

Za to osoby lubiące eksperymentować mogą sięgnąć po barwy kontrastowe. Przez to można otrzymać naprawdę ciekawe połączenie, trzeba tylko przy takim wyborze pamiętać o tym, aby się ograniczyć do dwóch kolorów, większa ich ilość może niekoniecznie dobrze się prezentować. Sprawdź: solidne baterie kuchenne.

Kolejną rzeczą będzie wybór tekstury – to w głównej mierze zależeć będzie od tego, gdzie płytki cersanit zostaną położone. Na ściany zdecydowanie lepiej sprawdzają się płytki gładkie, po których bardzo dobrze ścieka woda. Jednak absolutnie nie będą się one nadawały na podłogi, tutaj płytki muszą być lekko chropowate, tak aby nie było problemów ze ślizganiem.