Kominek na gaz ziemny możesz postawić w swoim mieszkaniu

przez | 7 września 2022
Czy chciałbyś postawić w swoim mieszkaniu kominek, ale żyjesz w bloku, dlatego boisz się agresywnej reakcji twych sąsiadów? Pewnie na zbudowanie kominka nie zezwala ci to, że tylko wynajmujesz mieszkanie, stąd nie możesz go nieograniczenie modyfikować.

dom jednorodzinny

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Znamy jednakże pewien sposób.

budynek - krajobraz

Autor: vLe6fSsAbEjrQad9jF3q vLe6fSsAbEjrQad9jF3q
Źródło: http://www.flickr.com
Czy słyszałeś już o kominkach opalanych gazem? Ich działanie jest podobne do działania palników w kuchenkach.

Interesują Cię zamieszczone tutaj wiadomości? To rewelacyjnie – sprawia nam to radość! Przejdź zatem do następnej strony i doczytaj również (https://z-nami.eu/jak-rozliczyc-media-w-wynajmowanym-mieszkaniu/) nowe opisy.

Jako, że wynajmujesz mieszkanie w bloku, to na pewno jest ono ogrzewane przez CO, ale czy jest coś bardziej uroczego od leniwego wieczoru przesiedzianym na fotelu przed kominkiem? Kategorycznie nie. Kominki gazowe istnieją już od parunastu lat, lecz właściwie teraz zyskują na popularności. Ich ogromną zaletą jest to, że nie emITują praktycznie w ogóle dymu, który towarzyszy rozpalaniu drewna, ponieważ kominki gazowe opalane są metanem, jaki wypala się w całości. Dodatkowo zaletą jest to, że możemy zmieniać rozmiar płomienia kiedy chcemy, albo w w jednym momencie zupełnie zgasić płomień. Z tego powodu że kominek gazowy produkuje sporo ciepła wybór szyby do kominka, jeżeli składamy go sami, jest bardzo ważki. Szyba powinna być wystarczająco gruba, aby izolowała całkowicie generowane ciepło. Toteż najczęściej drzwi do kominka posiadają dwie tafle szkła, zaś między nimi jest próżnia, która jest najlepszym izolatorem. Obudowa także się rozgrzewa, zwłaszcza podczas długiej pracy kominka, ale najbardziej na silne rozgrzanie narażona jest dno kominka. Podstawa pod kominek musi być wysoka oraz stworzona z materiału, jaki nie przenosi dobrze ciepła.

Najczęściej podstawa jest wykonana z metalu i pomalowa specjalnie dobraną farbą, która nie nagrzewa się.
Jak widzicie postawienie kominka gazowego w mieszkaniu jest w zupełności bezpieczne, ponieważ nie emituje on dymu oraz jest bardziej ekonomiczny od innych kominków.