Najlepsze murowanie w rewelacyjnym systemie. Wypróbuj tą możliwość, a poczujesz różnicę

przez | 29 września 2022
Dobrze, że istnieją ciekawe systemy, które sprawiają, że praca jest łatwa i wydajna.Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się zwłaszcza w budownictwie. Podążając tym tropem, wznoszenie ściany w systemie Porotherm jest znacznie prostsze niż użycie do tego pustaków ceramicznych czy cegieł.

Murarz

Autor: Jamiecat *
Źródło: http://www.flickr.com

Murarz używający tego systemu nie musi się dokształcać, nie potrzeba mu dodatkowych kwalifikacji, a praca którą ma do wykonania jest stosunkowo prosta. Warto sprawdzić murowanie w systemie porotherm, bo zapewnia on wysoką efektywność, oszczędność czasu i wspaniały rezultat.

Na początek warto wiedzieć, tak jak w innych technologiachrównież przy potrzebie wznoszenia ścian w systemie Porotherm istnieją zalecenia montażowe. Powinniśmy ich przestrzegać, ponieważ pozwalają one na wykorzystanie wielu technologicznych atutów, a przede wszystkim sprawnej i szybkiej realizacji. Co ważne, ściana z pustaków Porotherm tworzona jest z elementów większych niż pustaki tradycyjne. To wielka zaleta, gdyż dzięki temu, że materiały do budowania są większe to gwarantuje, że pracę możemy wykonać szybciej.

Budowlańcy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Optymalnym rozwiązaniem jest to, że pustaki Porotherm nie potrzebują zaprawy w spoinach pionowych, a to dlatego, że system Porotherm posiada nowoczesne połączenie na pióro i wpust.

Zaintrygował Cię ten post? Więc wejdź w link do serwisu mieszkania na sprzedaż i ciesz się kolejnymi tekstami. W razie pewnych wątpliwości – pisz do nas.

Szacuje się, że postawienie ściany o wymiarach metra kwadratowegoz pustaków Porotherm zajmie około godziny. To naprawdę niezły wynik, czas wykonania zadania jest znacznie krótszy niż przy pomocy innych technologii. To przede wszystkim dzięki większym rozmiarom pustaków, ale dużo zawdzięcza się też nowoczesnej technologii, czyli połączenie na pióro i wpust. Przypomnijmy, że dzięki temu nie trzeba wykonywać spoin pionowych z zaprawy. Jeden mater kwadratowy to więc tylko szesnaście pustaków i cztery spoiny poziome.

Pomocne w pracy są także gotowe belki nadprożowe i inne dostępne i bardzo funkcjonalne elementy systemu Porotherm. To naprawdę fantastyczna technologia. Wybór powinna nam ułatwić obietnica oszczędności czasu, energii i większa efektywność pracy. Nie dość, że zyskamy coś pewnego i efektywnego, to jeszcze sykamy cenny czas. nic dziwnego, ze ta technologia zyskuje coraz więcej zwolenników.