Prawie każdy rodak śni o posiadaniu małego domu – wyglądają one pięknie i z reguły są fikuśnie zbudowane

przez | 20 października 2022
Dość często mamy możliwość zauważyć stare domy, które przykryte są dachówką w jakże charakterystycznym i znanym większości ludzi ceglastym kolorze. Wszyscy, którzy posiadają dom śnią o tym, aby ich dach był pokryty właśnie dachówką.
Niejeden pragnie kupić mały dom.

dachówki

Autor: Paolo Trabattoni
Źródło: http://www.flickr.com

bloki mieszkalne

Autor: Corena Hasselle
Źródło: http://www.flickr.com
ceglana ściana

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie przy rysowaniu planu budynku możemy od razu powiedzieć jakie pokrycie dachu nas zadowoli. Jest to szalenie ważne dla archITekta, gdyż dachówka bywa dosyć ciężka. Z tego powodu musi on na początku już wiedzieć, że więźba dachu musi być mocno zbudowana. Jednak pomimo ciężaru i większego kosztu w porównaniu z blachą, każdy zaznaczy, że dachówki są i będą korzystniejsze. Są one najbardziej trwałe. Do tego stopnia, że niektórzy producenci dają na nie nawet pół wieku gwarancji. Jednakże, standardem bywa funkcjonowanie, które jest większe niż nawet 100 lat. Co równie ważne – dachówki są szalenie eko. Co to oznacza? Są z gliny, więc przepuszczają powietrze. Budynek może przez takie pokrycie oddychać. Sprzyja to należytej cyrkulacji powietrza w budynku. Nasz dom dzięki dachówkom nie zamieni się w bunkier. Są różne typy dachówek. Przykładowo dachówki glazurowane są pomalowane szkliwem, które sprawia, że pokrycie dachowe później obrasta mchem.

Nasz link do źródła (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Pasy-transportowe/41) zaskoczy Cię bardzo korzystnie. Wyszukasz tam ogrom rzetelnych wiadomości. W takim razie nie ociągaj się i wejdź tam!

Dzięki połyskowi prezentuje się także bardziej elegancko na dachach nowych domów.

Istnieją też dachówki betonowe, które wyglądają dokładnie tak, jak ceramiczne, jednakże są znacznie tańsze. Z tej przyczyny w ostatnim czasie są tak modne.