Czym pokierować się w trakcie wyboru dachówki?

przez | 28 września 2022
Współczesna technika coraz to bardziej niweluje różnice pomiędzy dachówkami z betonu a dachówkami z gliny. Nie jest prawdą, że dachówki z betonu są mniej solidne jak również w wyższym stopniu podatne na poplamienia aniżeli ceramiczne – kiedy rzecz jasna porównujemy produkty od dobrego fabrykanta. Główne różnice tyczą się wyglądu. Kiedy zestawimy obie dachówki z bliska, wtedy spostrzeżemy, że dachówka porcelanowa ma bardziej gładką powierzchnię.

Ocieplanie domu
Różnice wizualne miedzy nimi widać również na skończonym dachu, gdyż w większości wypadków dachówki porcelanowe mają np. trochę odmienne gąsiory. Następną kwestią jest kolorystyka. Kiedy postawimy na dachówkę glinianą, będziemy mogli wybierać z o wiele większej palety kolorystycznej – .

Jeżeli chodzi o dachówki betonowe, to dominują kolory klasyczne: czernie, czerwienie. Toteż jeśli marzy się nam wyszukany odcień pokrycia, to wśród dachówek betonowych będzie nam trudno taki spotkać. Na korzyść dachówek betonowych przemawia fakt, że zapewniają one troszkę wyższą izolację akustyczną, a także są bardziej „eko” aniżeli porcelanowe, gdyż w procesie dostarczania materiałów, produkcji, ładowania jak także wysyłki zużywane jest wyłącznie 30% energii, którą zużywa produkcja dachówki ceramicznej.

Przypadły Ci do gustu notki zawarte w tym tekście? Zatem czytaj wpis, który jest na nowej stronie. W nim wyszukasz więcej detali.

(ocieplenie poddasza) Ów ostatni wymiar ma także wpływ na mniejsze ceny dachówki betonowej, co w dobie gospodarności często przemawia do nabywców.

W sprzedaży jest dostępna coraz to większa gama kolorystyczna dachówki. Dobierając odcień warto pokierować się nie tylko gustem, ale również regulacjami prawnymi. Zanim podejmiemy decyzję którą dachówkę wybrać, dobrze jest zasięgnąć rady projektanta, ewentualnie wykonawcy. Rodzaj dachu musi podołać nie tylko estetycznym wymaganiom, ale także być właściwy dla położenia działki.

Nierzadko okazuje się, iż restrykcje wypływające z przepisów prawa skrupulatnie określają ukształtowanie dachu, a także rodzaj czy barwę dachówki. Obojętnie, który rodzaj dachówki wybierzemy, kluczowe jest aby był to artykuł wysokiej klasy, od sprawdzonego producenta i by budowę dachu polecić wykwalifikowanej brygadzie, która zatroszczy się również o odpowiednie ocieplanie pianką poliuretanową – .