Jak można w ciekawy i oryginalny sposób wykończyć ścianę nad zlewozmywakiem.

przez | 8 października 2022
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, i też jednym z trudniejszych do urządzenia. Nawet mając sporej wielkości pomieszczenie do tego celu niejednokrotnie właściciele mogą mieć problemy z odpowiednim jego , a tym bardziej jeżeli tego miejsca jednak dużo nie będzie. Jedną z ważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć, jest zrobienie.

kuchnia - aranżacja

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Zlewozmywak daje pewność, że nawet jak się będzie bardzo uważać, to i tak na ścianach pojawić się może jakaś woda, więc nie da się w tym miejscu zostawić gołej ściany, bo szybko uległaby ona zniszczeniu. Najbardziej popularne są nadal różnego rodzaju płytki, które można położyć albo na każdą ze ścian, albo tylko na fragment obok zlewozmywaka. Płytki oferowane są w tak dużej ilości wzorów i odmian, że bez najmniejszego problemu da się coś interesującego kupić.

Czy masz ochotę poznać dodatkowe porady? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (http://www.doubleroom.pl/oferta/tapety/tapety-na-sciane-orientalne) inne informacje odnoszące się tej sprawy – odnośnik jest tu.

Są one bardzo trwałe, proste do czyszczenia, ale z kolei będą wymagać sporo pracy podczas układania, więc coraz większa liczba osób które urządzają kuchnię zaczyna jednak wybierać jakieś inne rozwiązanie.

Bardzo modne w ostatnich latach są panele szklane (atrakcyjne wzory paneli szklanych do kuchni). Pomimo obaw wielu osób cechują się one dużym bezpieczeństwem, bo robi się je z mocnego, hartowanego szkła. Tym sposobem nie tylko są odporne na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, ale przy jakimś zdarzeniu rozwalają się na niewielkie kawałki bez żadnych zaostrzonych brzegów.

Tego typu panele wykonuje się na konkretny wymiar pod zabudowę, więc należy je kłaść raczej po montażu mebli. Posiadają one najczęściej postać pojedynczej szklanej tafli ze zrobionymi otworami w wybranych miejscach, a taflę taką po prostu przykleja się na ścianie i uszczelnia przy pomocy silikonu. Wielu ludzi decyduje się też na inne rozwiązanie, jakim są fototapety (najnowsze wzory fototapet do kuchni). Rzecz jasna nie każdy ich rodzaj nadawał się będzie do tego pomieszczenia, ponieważ fototapety do kuchni cechować się muszą dużą odpornością na działanie wilgoci. Dlatego też najczęściej w tym celu są wybierane podkłady z winylu, które nie tylko nic sobie nie robią z wody, ale też niezwykle efektownie wyglądają.