Mieszkanie od pierwszego właściciela czy od dewelopera? – co korzystniej jest nabyć

przez | 27 września 2022
Planując zakup mieszkania zazwyczaj zastanawiamy się co jest lepszym rozwiązaniem – skorzystanie z oferty dewelopera, czy szukanie lokalu na rynku wtórnym. Każde z nich ma swoje zalety. Mieszkanie z rynku pierwotnego ma na pewno sporo zalet. W pierwszej kolejności mamy pewność, że zamontowane instalacje posłużą przez wiele lat bez potrzeby ich wymiany. Jako pierwsi właściciele możemy swobodnie decydować o kolorach ścian, czy ewentualnych przeróbkach tak, by maksymalnie dopasować mieszkanie do naszych potrzeb.

nowe mieszkania

Źródło: www.morguefile.com

Tym sposobem możemy urządzić je tak jak chcemy. Nierzadko deweloperzy gwarantują gotowe mieszkania Wrocław czyli wykończone pod klucz: ciekawych informacji. Decydując się na tego typu nieruchomość, nie musimy martwić się malowaniem ścian, czy tym, jaką podłogę warto położyć. Jedyna trudność, to po prostu wnieść meble i odpowiednio je ustawić. Inwestorzy doskonale wiedzą, że na atrakcyjność mieszkania w istotnej mierze ma wpływ pobliska okolica, dlatego stawiając budynek mieszkalny, dbają także o należytą infrastrukturę dla przyszłych mieszkańców. Na nowoczesnych osiedlach powstają więc place zabaw, skwery, a w pobliżu zwykle budowane są także przedszkola czy przychodnie. Największym plusem mieszkania z rynku wtórnego jest z pewnością lokalizacja, bo to właśnie ona ma często wpływ na to, że wybieramy właśnie tę nieruchomość, a nie inną. Przeważnie też nie musimy obawiać się, że w krótkim czasie tuż za oknem pojawi się jakiś mało atrakcyjny budynek, bo okolica zwykle jest już zagospodarowana. Trzeba natomiast pamiętać, żeby przed zakupem sprawdzić stan techniczny budynku.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupując  gotowe mieszkania Wrocław nie musimy zamartwiać się o instalację wodno-kanalizacyjną bądź elektryczną, ale  w starszym budownictwie możemy mieć z nią problem. Jeśli poprzedni właściciel nie zrobił remontu w lokalu, zadanie to spada na nas.

Kliknij ten link i poznaj tam uwagi na nasz temat (https://rt-invest.pl/w-co-zainwestowac-pieniadze/). Jeżeli powstaną jakiekolwiek niejasności, to szybko Ci na wszystkie odpowiemy.

Czasami będzie to jedynie odświeżenie ścian, lecz bywa również i tak, że trzeba zmienić podłogi, bądź płytki w kuchni i łazience, a wszystko to podwyższa kwotę, jaką ostatecznie przeznaczymy przed wprowadzeniem się do mieszkania. Jeżeli więc szukamy mieszkania na rynku wtórnym, pamiętajmy o tych kwestiach i wybierzmy lokal z możliwie jak najwyższym standardem.