Jakie atrybuty musi posiadać osoba zatrudniona w tartaku? Sprawdź, czy mogłbyś tam pracować!

przez | 15 października 2022
Mnóstwo osób, które nie mają styczności z branżą, myśli, że praca w tartaku to łatwe zajęcie. Prawdopodobnie wymaga siły fizycznej, jednak nie stwarza problemów z technologiami.

Nie jest to zgodne z prawdą. Praca w tartaku jest wymagająca i pod niektórymi względami jest zwyczajnie trudna.

Hej, sprawdź to bramy wiśniowski warszawa, jeśli dotąd nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Z tego powodu przed zatrudnieniem się w zakładzie o takim charakterze warto zastanowić się, czy posiadamy pożądany zestaw cech.

Siła jest naprawdę istotna w pracy przy drewnie. Ten materiał swoje waży i wymaga na przykład wielokrotnego przenoszenia oraz układania. W małych i średnich przedsiębiorstwach na pewno nie zatrudnia się do tych czynności osobnego PRacownika fizycznego. Pracownik tartaku musi być wytrzymały. Będzie spędzać czas w rozmaitych, a nawet trudnych warunkach, zarówno na hali, jak i na powietrzu. Warunki na zewnątrz są różne, choćby ze względu na zmienianie się pór roku.
tartak

Źródło: pixabay
Następną pożądaną cechą jest uważność. Niestety, tradycyjny tartak to miejsce, gdzie nietrudno jest o kontuzje. W najgorszych przypadkach skutkują stałą niepełnosprawnością lub śmiercią pracowników. Powinno się zauważyć, że rozwój nowych technologii i wdrażanie coraz lepszych maszyn minimalizuje znacznie ryzyko tragicznych wypadków. Pomimo to, tartak ciągle jest dość niebezpiecznym miejscem zarabiania pieniędzy. Zachowanie ciągłej
uważności i spostrzegawczość są wymagane także przy procesie oceny materiału i obsłudze aparatury.
kraj

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba zatrudniona w tartaku musi być zręczna, czyli posiadać odpowiednie zdolności manualne.

Jest to szczególnie ważne w tartakach, które zajmują się większą ilością prac niż produkowanie tarcicy. Zręczność jest wymagana też przy obsługiwaniu maszyn. Powinno się jednak przyznać, że nawet wykonanie zwykłych desek wymaga dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej.