Ozdób swój dom… modną dachówką!? Zerknij na oferty

przez | 23 września 2022
Pokrycie dachowe jest ważne, wie o tym każdy który kiedykolwiek stał lub aktualnie stoi przed wyborem dachówki. Dachówka to nie tylko ochrona przed temperaturą, ale także pewnego rodzaju ozdoba domu, pewnie dlatego stwarza mnóstwo możliwości wyboru między barwami, kształtami i materiałem. Jak wybrać odpowiednią, by przetrwała w idealnym stanie przez wiele lat, a dodatkowo mieć zagwarantowaną ochronę dla wnętrza domu?

Najważniejszą sprawą jest wytrzymałość – każdy w końcu chce, by dach służył mu jak najdłużej, bez konieczności corocznych poprawek. By tak faktycznie było, musimy wybrać dachówkę, która spełni nasze oczekiwania. Rodzaje dachówki m.in. cementowe, a nawet szklane pozwalają nie tylko idealnie dopasować rodzaj pokrycia do naszych założeń, ale również w prosty sposób uzyskać wyjątkowy wygląd domu.

dachówka

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Dachówki cementowe wykonywane są z zaprawy, barwionej na określony kolor. To najpopularniejsze oferowane w sklepach i bardzo praktyczne – ich szerokość jest nawet dwa razy większa aniżeli dachówek ceramicznych, co ma kluczowe znaczenie finansowe, ponieważ w ostatecznym rozrachunku mniejsza ilość dachówek zostaje użyta na pokrycie dachu ). Ceramiczne dachówki dzielą się na naturalne, o matowej powierzchni, wyrabiane z surowej gliny, angobowane, a więc występujące w wielu kolorach i glazurowane,czyli pokryte bezbarwnym lub kolorowym szkliwem, w ten sposób by powierzchnia była lśniąca.

Jak wybrać dachówkę, by spełniła oczekiwania estetyczne? Kupować z głową. Dachówka może może stanowić ozdobę domu, ale niewłaściwie dobrana potrafi go oszpecić. Rodzaje dachówki oferowane na rynku, to nie jedynie produkty w różnych odcieniach i wykonane z różnych materiałów, lecz przede wszystkim dachówki o zróżnicowanym kształcie – . Efektownie się prezentują i najczęściej kupowane przez konsumentów – dachówki rzymskie, podwójne esówki lub pojedyncze esówki. Cechują się falistym wzorem, który tworzy efektownie wyglądającą całość. W podobnej tonacji wykonywana jest dachówka typu celtyckiego oraz greckiego. Znacznie prostszą formę ma dachówka staroniemiecka, a w zbliżonej tonacji zachowany jest tagalit. Najwęższa, a a co za tym idzie wymagająca największego wkładu pracy przy jej układaniu, jest karpiówka. Jak wybrać dachówkę, z tak wielu rodzajów oferowanych na rynku? Z pewnością można liczyć na pomoc specjalistów pracujących w sklepach.

Jeśli ciekawi Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę (https://www.kador.pl/), która podnosi zbliżone tematycznie wątki, też będą na pewno interesujące.

Nie tylko dobiorą odpowiedni materiał, lecz także kształt i kolor, by pomóc dokończyć wymarzony dom.