Jak umeblować wygodny salon?

przez | 4 października 2022
Centrum mieszkania jest na ogół salon – dzienna strega gdzie krzyżują się drogi wszelkich lokatorów.
Najbardziej rozległy ze wszystkich wnętrz, musi być nie jedynie reprezentacyjny, lecz także funkcjonalny oraz nadzwyczaj nastrojowy.

aranżacja

Autor: Sisu.com.pl
Źródło: Sisu.com.pl
Czy istnieją reguły, którymi warto pokierować się w czasie urządzania pokoju dziennego? Jeżeli celujesz w aranżację ciepłą, odpowiadamy: tak, istnieją.
W nastrojowym pokoju dziennym, newralgicznym aspektem jest należyty wybór palety odcieni jak też materiałów. Ciepłe odcienie takie jak przykładowo écru, żółcienie czy purpura wniosą do pokoju dziennego wiele przytulności. Jeżeli na ścianach będzie mieszkać biała barwa, olśniewaj dodatkami właśnie w tychże odcieniach. Uroku stylizacji dodadzą dodatki w odcieniu miedzi a także starego złota. Jeżeli w pokoju dziennym ma panować sielska atmosfera, lepiej zrezygnuj z srebrzystych bibelotów – te zarezerwowane są na pewno dla aranżacji hi-tech.
żwirowa droga

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Wielkie, puchowe, komfortowe, przyjemne w dotyku – jedynie takie meble muszą się znaleźć w kąciku telewizyjnym. Nie ma tutaj miejsca na twarde kanapy. W nastrojowym salonie to komfort jest zawsze najistotniejsza. Oprócz kanapy przyda się też pufa, na której będzie można wygodnie oprzeć stopy. Zrezygnuj z wszystkiego co niepraktyczne i zainwestuj w nowoczesny modułowy narożnik. O ile kochasz skandynawski styl, postaw na puchowe poduszki podłogowe oraz pokuś się o ciepły koc.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy (https://www.naprawaokien.warszawa.pl/) naszego wpisu zachęcamy do następnego artykułu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twe wątpliwości.

Pod stopami? Rzecz jasna chodnik – może być to przykładowo shaggy.

Pamiętaj, że pokój dzienny ma być przede wszystkim punktem, gdzie wypoczniesz po ciężkim dniu pracy. W dość dużym salonie z pewnością powinniśmy pomyśleć o wyodrębnieniu praktycznych stref.