Jak ogrodzić posesję?

przez | 9 lipca 2021
Jeżeli jesteśmy posiadaczami domu, z pewnością zależy nam także na tym aby jego otoczenie prezentowało się pięknie. W końcu jest to nasz azyl, miejsce na relaks i spędzanie czasu z bliskimi. Piękny podjazd i zadbany ogród to jednak nie wszystko. Pamiętać powinniśmy także o ogrodzeniu działki.

Oczywiście, możemy otoczyć posesję zwyczajną siatką, lecz jeśli możemy podkreślić piękno domu jeszcze w ten sposób, to dlaczego nie zrobić tego? Obecnie ogromną popularność zdobyło kowalstwo artystyczne, a więc różnego typu fikuśne kute elementy. To bardzo miła odmiana po czasie, w którym dominowały paskudne, siermiężne betonowe płoty.

Alternatywa dla drewna

Autor: mcginnly

Jeśli chodzi o ogrodzenia kute wybór wzorów jest bardzo duży. Z pewnością każdy znajdzie coś we własnym guście. Od prostych i lekkich form, poprzez lekko zdobione aż do fikuśnie wykuwanych roślinnych ornamentów. Można tak naprawdę składać je wedle woli. Dla przykładu jedno ozdobne przęsło w całym ogrodzeniu.

Warto także pomyśleć o dopasowaniu innych elementów do płotu. Możemy choćby na taras, czy ganek zamówić balustrady kute z podobnym wzorem. Idealnie dopełnią wygląd otoczenia naszego domu i z pewnością dodają uroku. Nie zapominajmy tylko, by nie przesadzić.

Skoro zafascynował Cię omawiany tu temat, to przeczytaj też pomocny serwis (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-blizniacze/) – on również zawiera interesujące informacje.

Jeżeli założymy całe bram(polecamy systemy ogrodzeń panelowych) wyładowane ozdobnymi wzorami, nie będzie to prezentowało się ładnie ale kiczowato. Pamiętajmy także, aby taki płot był bezpieczny, szczególnie gdy mamy małe dzieci, lub psy. Mnóstwo wystających, ostrych elementów może stanowić zagrożenie.

Po czym poznać dobrego kowala?

Autor: Rintal Polska

Na pewno sprawdzony fachowiec zajmujący się kowalstwem artystycznym poradzi nam jaki wzór wybrać, a nawet wykona ogrodzenie według naszych wskazówek . Zwróćmy też uwagę na pokrycie ogrodzenia przed rdzą. Nie chcemy przecież, aby płot, na który wydamy pieniądze przerdzewiał po roku.

Kute ogrodzenia są piękne i coraz bardziej popularne. Są doskonałą alternatywą dla drewna, no i oczywiście są o wiele trwalsze. Zdecydowanie warto zamówić tego typu ogrodzenie. Nie tylko będzie odgradzać naszą posesję, ale także będzie pięknym elementem ozdobnym.