W jaki sposób stworzyć interesującą aranżację pomieszczenia?

przez | 8 lipca 2021
Wszyscy chcemy żyć w estetycznym lokum. Poza tym, że mieszkanie jest odpowiednie estetycznie, musi być do tego ciekawe. Nawet piękne mieszkanie może być również zwyczajnie nużące. Jak więc doprowadzić do tego, żeby nikt z gości nie pomyślał, że Twój pokój gościnny lub kuchnia są niezbyt interesujące? Metod na urozmaicenie aranżacji wnętrza jest wiele. Świetnym rozwiązaniem jest na pewno wybranie mebli „nie pasujących”.

Sypialnia - dekoracja pomieszczenia

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Można to odnieść do innej epoki piła (przejdź dalej) odmiennego stylu aranżacji. Np. w sklepach lub na wyprzedażach domowych kupisz meble wypoczynkowe rodem z baroku. Nie trzeba całego salonu zmieniać na barok. Mebel z baroku może doskonale wyglądać w zwykłej kompozycji albo nawet zagościć w nowoczesnym wnętrzu – przykłady niebanalnych aranżacji. To samo dotyczy pozostałych „nie pasujących” elementów aranżacji. Na przykład barwnych ozdób typowych dla regionu Ameryki Południowej.

Każdy pokój będzie o wiele bardziej interesujący także wtedy, gdy nieco podkręcisz kolorystykę pokoju. Dobrym pomysłem na urozmaicenie pokoju jest dodanie bardziej energetyzujących kolorów. Takich jak wyrazista zieleń narzędzia (zobacz ofertę) czerwień. Tyle, że trzeba tez pamiętać, że kolory takie nie powinny występować w zbyt dużym nagromadzeniu. Wówczas pomieszczenie stanie się trochę drażniące. Może nawet być przyczyną kłopotów ze zrelaksowaniem się, a w skrajnych przypadkach z zasypianiem.

wnętrza tarasu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Odnośnie barw dobrze jest również pamiętać o przeciwieństwach. Jeżeli chcesz dodać nowy, silny akcent do wnętrza, odpowiednim wyborem za każdym razem będzie kontrast. Jeżeli całe pomieszczenie jest jasne, dorzuć coś bardzo ciemnego. Jeżeli pomieszczenie jest pastelowe, dodaj przeciwny kolor o mocnej intensywności. W takim wypadku na pewno nie będzie nudno.