Podstawowe informacje o uprawie chryzantem, najczęściej uprawiane ich kolory i rozmiary.

przez | 9 lipca 2021
Chryzantemy prawie każdemu kojarzą się z dniem Wszystkich Świętych. To wtedy właśnie na tysiącach grobów pojawiają się przepiękne, rozłożyste kwiaty w doniczkach, którymi są właśnie chryzantemy. I ten świąteczny okres jest również dniem, w którym sprzedaje się ich najwięcej, handlujący przy cmentarzach mają często setki doniczek, od całkiem malutkich aż po rozłożyste, wspaniałe kopuły.

kolorowe chryzantemy

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Bo kwiaty, które są potocznie nazywane chryzantemami, występują w wielu odmianach, różniących się wielkością rośliny, rozłożystością oraz wielkością i kolorem kwiatów. Więcej informacji tutaj: nasze chryzantemy Najczęściej chryzantema występuje w kolorach białym, czerwonym, żółtym i fioletowym, lecz w kwiaciarniach można bez większego problemu kupić także inne, mniej popularne odmiany. Bardzo różnorodne są także rozmiary samych kwiatków i ich ilość. Niektóre odmiany mają do kilkunastu dużych kwiatów, i one właśnie nadają doniczce odpowiedniego wyglądu, a inne składają się z dziesiątek drobniejszych kwiatków, które razem tworzą wspaniałą kopułę.

Ale kwiaty te mogą też być przepiękną rośliną ozdobą, bardzo ładnie wyglądają na przykład w późno jesiennych kompozycjach ogrodów. Świetnie będą się nadawać dla mniej doświadczonych ogrodników, bo nie wymagają zbyt dużo i ich uprawa jest bardzo prosta. Jeśli komuś jednak się nie będzie chciało bawić w uprawianie tych kwiatów, to będzie mógł odwiedzić jakąś okoliczną uprawę i tam zakupić odpowiednią ilość kwiatów. Bardzo dobre opinie pośród klientów zbiera na przykład jedna z upraw w Paszcze, kwiaty z niej pochodzące będą zachwycać swoją jakością i urodą.

chryzantema wielokwiatowa

Źródło: chryzantemy.pl
Bardzo cenioną zaletą uprawy chryzantem w Paszcze jest ich duża różnorodność odmian. Sprzedawane są tam chryzantemy nie tylko w najpopularniejszych kolorach i rozmiarach, ale również te spotykane nieco rzadziej. Dla kupujących niezwykle istotne jest również to, ile to będzie kosztować, i na omawianej plantacji będzie ich czekać następna niespodzianka. Ceny za chryzantemy są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jeśli zamierza się zakupić ich nieco większą ilość.