Pozytywnie przeprowadzone rokowania z deweloperem pomogą w otrzymaniu rabatu.

przez | 6 listopada 2022
Zakup domu, to bardzo niewdzięczne i żmudne zamierzenie, które wymaga od nas niemałej znajomości na temat nieruchomości oraz pooglądania wielu propozycji. Propozycje badamy pod względem różnych czynników: powierzchni, lokalizacji, wartości. W razie nowych domów, skupiamy się również na jakości materiałów wykończeniowych i najchętniej negocjujemy ceny.

nieruchomości

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy deweloperskie oferują nowo wybudowane mieszkania podobnie na obszarze małych miast, a także na w miejscach zacisznych poza miastem. Gdy dokonamy wyboru wymarzonego mieszkania, który posiada niezbędne ułatwienia np. dla młodych rodzin, zapewnienia bezpieczeństwo pociechom, jest adekwatnie usytuowany choćby w pobliżu sklepu czy gimnazjum, pojawia się cena, która przewyższa planowany kapitał . Aby nie rezygnować z pragnień, warto rozpocząć rokowania z inwestorem, które mogą przynieść nam korzyści. Zasadniczo niczym się nie narażamy, a możemy uchronić nieco waluty, którą później zagospodarujemy na chociażby urządzenie do dopiero co nabytego mieszkanka. Należy pamiętać , że dyskusje nie są ani walką, w której musimy odnieść zwycięstwo , ani przyjemnym spotkaniem, w trakcie którego można wymienić poglądy. To niezwykle skomplikowany, sposób podejmowania postanowień, w którym partnerzy powinni próbować doprowadzić do wspólnego wyboru.

nowe mieszkanie

Autor: DAVINCI Haus
Źródło: http://www.flickr.com

Uzgodnienie powinno ułatwić zastosowanie co najmniej części stawianych przedsięwzięć obydwu uczestników. Mediacje z deweloperem są trudniejsze aniżeli z osobami fizycznymi sprzedającymi lokale mieszkalne na rynku wtórnym. Prawidłowo przeprowadzone negocjacje z inwestorem pomogą w uzyskaniu upustu. Jedynie dobrze poprowadzona cenowa transakcja, z pewnością doprowadzi do konsensusu. Bywa i tak, że w zamian za rabat, firma deweloperska oferuje nieodpłatnie miejsce w podziemnym garażu.

Jeżeli ciekawią Cię przedstawione kwestie, to kliknij w widoczny link. Pod nim jest bezpłatny dostęp (domymax.pl/projekty-domow/domy-eko/) do bardziej szczegółowych informacji powiązanych z tym wątkiem.

Można również spróbować porozmawiać z zarządcą nieruchomości o podzieleniu się opłatami aktu notarialnego.