Zbiorniki na deszczówkę do domu jednorodzinnego – który wyselekcjonować?

przez | 27 października 2022
Nagromadzanie deszczówki to nie tylko nowa moda, ale również sposób na zmniejszenie rachunków.
Duży zbiornik na deszczówkę może być nadzwyczaj pomocny w czasie podlewania ogródka bądź spłukiwania toalety.

zbiornik na deszczówkę

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
izolacja

Autor: home&you
Źródło: home&you

Interesująca cena sprawia, że Polacy coraz chętniej zastanawiają się nad kupnem tego wariantu instalacji i podłączenia jej pod rynny w domu.

Kiedy stwierdzisz, że dobrze byłoby poznać inny aspekt tej problematyki, kliknij tu oraz przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w tekście (http://www.c-l.pl/aceton-techniczny-10-l/).

Zbiorniki na deszczówkę można podzielić na 2 typy: Podziemny pojemnik na wodę deszczową – jak sama nazwa podkreśla umieszczamy go pod glebą. Najmniejsze zbiorniki podziemne posiadają pojemność 2000 litrów, przybierają formę modułową jak też można je ze sobą dowolnie zestawiać. W tenże sposób zdobywamy jeden większy zbiornik, jakiego pojemność będzie bezbłędnie dobrana do naszych potrzeb. Podstawowy zbiornik na deszczówkę odprowadzi wodę wprost z rur spustowych (czyli z systemu rynien) – sprawdź przykłady. Jednak w propozycjach wytwórców znajdują się również w wyższym stopniu zaawansowane systemy, które obejmują dodatkowe dreny jak też receptory. Jest to konieczne, gdy chcemy używać deszczówki do opłukiwania toalety bądź do prania. Naziemny zasobnik na wodę deszczową – Magazynuje wodę wypływającą z rur spustowych. Zasobniki naziemne na ogół umieszcza się przy elewacji domu. Typowa pojemność to od 300 do 2000 litrów. Nowoczesne pojemniki naziemne w niczym nie przypominają klasycznych, szarych beczek.

kingspanenviro.com

producenci dokładają starań, aby ich produkty spełniały walory ozdobne oraz współgrały z architekturą krajobrazu.
W sklepach oferujących zbiorniki na wodę deszczową pozyskamy też pojemniki na przechowywanie paliwa.