Na jakie kwestie trzeba zwracać uwagę podczas kupowania kostki brukowej?

przez | 5 listopada 2022
Na rynku jest dostępna bardzo duża gama różnego rodzaju materiałów do ozdabiania przestrzeni. Przy zakupie kostki brukowej trzeba wcześniej dokładnie ustalić, jakie mamy co do niej wymagania.
Bardzo ważne jest konkretne zastosowanie danej nawierzchni.

bruk

Źródło: empak.com.pl
Od takiego czynnika zależy m.in. grubość kostki brukowej. Najważniejszą sprawą w tym wypadku jest wielkość natężenia ruchu, zatem to, jakim przeciętnym ciężarom będzie musiał sprostać kupowany bruk. Najczęściej wykorzystywany jest taki, który ma 4-6 cm grubości w przypadku węższych ciągów układanych w ogrodach a 6-8 cm w wypadku różnorodnych podjazdów czy też szos przeznaczonych na ruch kołowy. Poza tym tak samo ważny jest Rozmiar kostki brukowej. Tu trzeba mieć na uwadze to, jakiej wielkości będzie przestrzeń, która będzie przy jej pomocy pokryta. Z praktycznego oraz wizualnego punktu widzenia, na węższych albo krętych ścieżkach najlepiej sprawdzać się będzie kostka o stosunkowo małym rozmiarze. Ponadto dużą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że najprawdopodobniej nie pojawi się potrzeba jej dodatkowego przycinania.
odpady

Autor: Florian Kreitmair
Źródło: http://www.flickr.com
Obecny w sklepach asortyment jest tak obszerny, że z pewnością nie będziemy mieć problemu z doborem adekwatnej faktury czy właściwego kształtu.

Ten wpis wydał Ci się intrygujący? Masz chęć na kolejne wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj zbiorniki przemysłowe w podany link.

To znacznie ułatwia nam wybranie należytego surowca, który powinien przecież być prawidłowo dopasowany do otoczenia.

Trzeba ponadto mieć świadomość, że różne rodzaje surowców pasują do przestrzeni zaaranżowanych w sposób klasyczny, a odmienne na chociażby chodniki. Niezależnie od dobranego materiału, powinno się jednak zawsze utrzymywać określony umiar i mieć zmysł plastyczny.