Podsumowanie roku 2013 – nieruchomości w Krakowie

przez | 6 listopada 2022
Rynek obrotu nieruchomościami nieustannie zmienia się oraz walczy o klientów, a szczególnie deweloperska. W styczniu został uruchomiony nowy program wsparcia dla małżeństw, które noszą się z zamiarem kupna pierwszego lokum na własność – MDM. Czy nieruchomości kwalifikujące się do niego znajdą się na rynku krakowskich nieruchomości?

Według raportów znanych agencji obrotu nieruchomościami, w ostatnim kwartale ubiegłego roku, w Krakowie cena za m kw powierzchni mieszkalnej sporo obniżyły się, w porównaniu do roku 2012 – przykładowa inwestycja: strona. Specjaliści jednak uprzedzają, iż nie wolno przyzwyczajać się do tego trendu. Obecnie można zauważyć, że wartość działek pod budowę, zgodnie z tendencją krajową wzrosły o ok. 5% w w porównaniu do cen z końca ubiegłego roku.

Na ogół takie zwyżki są sygnałem ożywienia na rynku. Klienci biur nieruchomości w Krakowie nabywają mieszkania położone z dala od centrum w obszarach gorzej skomunikowanych. Powodem tego są zbyt wysokie ceny nieruchomości. Nie stać ich na pięknie przestronne lokale mieszkalne i apartamenty w centrum i jego bliskiej okolicy. Transakcje mieszczą się w zakresie od 260 do 300 tys.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Zatem czytaj to aleklima klimatyzacja warszawa, co chcesz na następnej stronie, którą z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

PLN.

Czy Mieszkanie dla Młodych ożywi rynek nieruchomości w Krakowie?

Osoby zamieszkujące Kraków, które planują wnioskować o dopłatę na zakup swojego pierwszego mieszkania lub domu nie będą miały zbyt dużego wyboru. Limit ceny jednego metra kwadratowego nowego mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych to 4 849,45 PLN. Jest ona niewielka jak na kwoty obowiązujące na krakowskim rynku nieruchomości deweloperskich, z tej przyczyny wybór i liczba lokali kwalifikujących się do dopłat są niezmiernie ograniczone.

Według danych opublikowanych przez agencję Emmerson, wśród aktualnych ogłoszeń sprzedaży nieruchomości w pięciu największych miastach w naszym kraju, niewiele więcej niż 10 procent z nich wypełnia wymogi MDM. Dla Krakowa, mieszkania na sprzedaż, które je spełniają, to zaledwie 4% ogłoszeń. Pocieszającą informacją dla przyszłych kredytobiorców jest to, że raty kredytów spadły w Krakowie o ponad 300,00 zł.