Które meble zakupić do ogrodu?

przez | 5 listopada 2022
sprzęty na taras wytwarza się z drewna, rozmaitych metali, syntetyku, a również z zestawień tychże tworzyw.
O ile zamierzasz nabycie mebli do ogrodu, sprawdź, co powinniśmy wybrać z praktycznych względów, co z kolei z estetycznych? Drewniane meble – robi się je z krajowego drewna – sosny, ale również dębu, buka czy też robinii akacjowej.

Bardziej kosztowne produkuje się z trwalszego egzotycznego drewna – tekowego. Drewno tekowe, praktycznie tak twarde jak dąb, obejmuje sporo substratów oleistych a także krzemowego kwasu, stąd nie nasiąka wodą, jest nadzwyczaj wytrzymałe na działanie związków chemicznych oraz owadów.

Przejdź na mój serwis (https://smieci.eu/oferta/wywoz-odpadow-poremontowych/poznan/)! W nim oczekuje na Ciebie następna świetna porcja najlepszych postów na powyższy temat. Nie zwlekaj!

Drewniane meble powinno się magazynować w suchym pomieszczeniu i raz na kilka lat malować lakierem. Sprzęty z egzotycznych gatunków nie będą wymagać takowych zabiegów a także mogą zostać pozostawione zimową porą na dworze.

stal

Autor: Lindab Group
Źródło: http://www.flickr.com
możliwości

Autor: Oregon Department of Forestry
Źródło: http://www.flickr.com
Meble rattanowe i wiklinowe. Łączy się je nierzadko ze szkłem czy też z niezwykle odpornym surowcem, jakim jest bez wątpienia stal nierdzewiejąca. Meble z rattanu najlepiej rozmieścić pod dachem bądź w innym zacienionym położeniu, gdyż pod wpływem promieniowania słońca prędzej niszczeją (jednakowo działa na nie wilgoć oraz mróz). Zimową porą meble wiklinowe możesz wnieść do budynku, lecz nie trzeba ich ustawiać niedaleko źródeł ciepła, dlatego że przesuszone staną się kruche. Meble metalowe przynależą do najbardziej odpornych na zniszczenie. Dodatkowo meble te będą chłodne, dlatego częstokroć przykrywa się je przytulnymi poduszkami, co również likwiduje problem ich zbytniego nagrzewania się w słońcu.

Meble metalowe na taras będą niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne, lecz i tak wszelkie ich metalowe fragmenty powinny być ochronione przed wilgotnością – pomalowane proszkowo czy też powleczone plastikiem.