Oczyszczacze powietrza doskonałym rozwiązaniem dla alergików

przez | 29 października 2022
Nieżyt nosa, kaszel, komplikacje z oddychaniem albo łzawienie oka to najczęstsze oznaki uczulenia. Tychże symptomów nie wolno lekceważyć – wiedzie to bowiem najczęściej do astmy.
Temat alergii powraca niczym bumerang zwykle wiosną, zaś alergię na rozmaITego typu substancje czy pyłki deklaruje nieomal czterdzieści procent z nas.

Dzięki kupieniu należytego oczyszczacza powietrza można poważnie obniżyć liczbę alergenów, jakie znajdują się w powietrzu we wnętrzach, w jakich pomieszkujemy. Idealnym urządzeniem dla uczuleniowców będzie z pewnością zaawansowany oczyszczacz powietrza, który to wykorzystuje parostopniowa filtrację powietrza w domu. W przeciwieństwie do typowych oczyszczaczy , wykorzystuje on cały komplet filtrów przeróżnego typu, które usuwają właściwie każdy typ zanieczyszczeń alergizujących jakie występują w atmosferze.
oczyszczacz

Autor: Velux
Źródło: Velux
budowa - migawka

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyszczacze z wbudowanym nawilżaczem powietrza będzie to świetny wybór na zimowo-jesienny okres, kiedy powietrze jest dosyć suche jak też utrudnia oddychanie, co natomiast na pewno przekłada się na naszą koncentrację. Nowoczesny nawilżacz wkomponowany w narzędzie oczyszczające, wytwarza niedużą mgiełkę z pary wodnej (w przypadku nawilżacza ultradźwiękowego) bądź zwyczajnie wodną parę, jaka trochę podnosi wilgotność powietrza w mieszkaniu, jaka jest istotnym parametrem dla efektywnego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Podtrzymywanie właściwej wilgoci powietrza w mieszkaniu pomaga też zminimalizować liczbę drobnoustrojów, roztoczy a także innych zanieczyszczeń, jakie znajdują się w atmosferze.

Czy zaintrygował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to naciśnij tu i przeczytaj tam kolejne fascynujące wątki. Nie zwlekaj!

Dzieje się tak, bo w zalecanej wilgotności powietrza namnażanie się w/w istot jest dużo trudniejsze.