Inteligentne mieszkanie? To możliwe!

przez | 9 lipca 2021
Domy przyszłości dla niektórych to jedynie marzenie, lecz obecnie już dostępne są systemy, które zamieniają dom rodem z planu filmowego science-fiction w rzeczywistość.

Dodać warto, iż system umożliwia sterowanie wszystkim przy pomocy tylko aplikacji zainstalowanej w telefonie, bądź też w tablecie. Obecnie mieszkanie marzeń może się spełnić.
Inteligentne mieszkanie jest w stanie zrobić prawie wszystko: przeczytaj tutaj. Co należy więc wykonać? Wystarczy jedynie zainstalować właściwy system, za pomocą którego wszystkie urządzenia będą same włączały się, a obiad… po powrocie z miasta będzie ugotowany oraz odgrzany czekał w piekarniku. Brzmi niczym sen, jednak jest on możliwy. W inteligentnym domu można wszystko, a dodatkowo – jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie. Korzystanie natomiast – łatwe i szybkie. Jak to funkcjonuje? Otóż, wystarczą odpowiednie czujniki, do których zostaje przesyłana informacja i jednocześnie dom samoistnie reaguje na dane momenty. W trakcie pożaru – inteligentne mieszkanie potrafi właściwie zareagować, a nawet… odstraszyć złodziei, ponieważ jest możliwość symulacji obecności mieszkańców, podczas gdy dom (zweryfikuj te opinie) będzie przez dłuższy czas pusty.
laboratorium

Autor: per egevad
Źródło: http://www.flickr.com

Inteligentne instalacje elektryczne pozwalają również na niemałą oszczędność prądu. Podczas gdy w mieszkaniu nie będzie nikogo z dom – moja strona -owników – dom samo wyłączy niepotrzebne maszyny.

Kiedy jednak do środka ktoś wejdzie – światło zapali się przy pomocy reagujących na ruch czujników. Inteligentne mieszkanie może również działać w ogródku, a koszta rachunków za gaz i światło mogą obniżyć się kolejno nawet mniej więcej o 40% albo 15% – .