Poznaj się z potencjałem piaskarki. Co można wytworzyć przy pomocy tego narzędzia i gdzie szukać usługi piaskowania.

przez | 9 lipca 2021
Jeśli pragniemy nadać szklanej powierzchni niepowtarzalnego charakteru naszym sprzymierzeńcem w tym zadaniu jest piaskowanie. Ta metoda umożliwia wyrzeźbienie w szkle dowolnego motywu, poprzez procesu matowienia.

Użycie piaskowania w dekoracji różnorodnych powierzchni

zbiornik ciśnieniowy

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com

Piaskarka wyposażona jest w zbiornik ciśnieniowy od HML, dzięki czemu piasek uwolniony pod wielkim ciśnieniem jest zdolny równomiernie wydrążyć szkło, wywołując jego matowienie i malując na nim piękne wzory, czy litery. Matowienie szkła używane jest przy wielu zadaniach. Zaczynając od drobnych zdobień na szkle, które potem może zostać czyjąś pamiątką. Na pewno każdy z nas kiedyś dał rodzicom wygrawerowany podarek, mający uczcić jakieś ważne wydarzenie. Zastosowania w mniejszym stopniu oczywiste to matowienie większych tafli szkła – np. ozdabianie luster bądź kabin prysznicowych.

Często przy sporych wzorach tego rodzaju firma – w Lidzbarku Warm. polecamy Zakład mechaniczny HML Nosewicz ma własne szablony i jedynie po wcześniejszej rozmowie może zadeklarować się na przygotowanie wzoru specjalnego. W ten sposób można także drążyć litery w kamieniu, z tego powodu piaskowanie używane jest podczas produkcji nagrobków. Głównie przy wykonywaniu inskrypcji – jest to wyjście również najbardziej opłacalne z punktu widzenia ekonomicznego. Piaskowanie inskrypcji zarówno na szkle jak i kamieniu wymaga ogromnej dokładności. Jest to związane z potrzebą przyklejenia folii, która ustrzeże pozostałą część powierzchni przed wyżłobienie. Folię, dzięki której mamy możliwość wydrążyć napisy bądź wzory można kupić gotową w specjalistycznych sklepach – możemy również samemu postarać się o wycięcie z folii własnego wzoru.


Jak znaleźć firmę trudniące się piaskowaniem powierzchni

Zbiornik ciśnieniowy

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
By znaleźć przedsiębiorstwo parające się piaskowaniem, łatwiej skorzystać będzie z Internetu. Wpisując w wyszukiwarkę frazy, które ułatwią nam drogę do interesujących nas usług. Na wyszperanych stronach możemy liczyć na dane potrzebne do kontaktu, niekiedy przykładowy cennik, a także dokładne dane o stosowanych technikach, jak i urządzeniach. Przedsiębiorstwa nie unikają zamieszczania przykładowych, poprzednich realizacji zleconych wytworów. Jeśli Ty również masz chęć na produkt tego rodzaju, już teraz wyszukaj właściwą firmę.