Przerażają cię opłaty za gaz? Może czas przemyśleć zmianę dostarczyciela?

przez | 6 marca 2022
Cena gazu, jak na warunki zwykłego użytkownika w Polsce, jest niemała. Nieważne czy korzystasz tylko z kuchenki gazowej, czy też gazem ogrzewasz cały dom – trzeba zastanowić się, czy twoje opłaty mogą być niższe.

Ma się rozumieć, dla tych, którzy posiadają ogrzewanie gazowe, kwestia wysokości rachunków w zimie jest niebywale istotna. Ogrzewanie gazowe jest bardziej komfortowe niż to przy pomocy paliwa stałego typu węgiel, drewno lub miał, dlatego warto rozważyć, czy wchodzi w grę zmiana sprzedawcy gazu. W naszym kraju została wprowadzona liberalizacja rynku energii, a to daje nam opcję zdecydowania się na odmienną firmę przeprowadzającą sprzedaż gazu- kontynuuj o zmianie sprzedawcy gazu Zależnie od naszych potrzeb dobrze jest zweryfikować również, czy mamy dostosowaną odpowiednią taryfę.
Trzeba zerknąć do sieci, żeby zorientować się w cenach, w których przeprowadzana jest sprzedaż gazu na rynku polskim. Wyszukamy tam oferty konkretnych dostawców. Mimo iż może nam się pozornie zdawać, że różnice są niewielkie, to jednak gdy pomnożymy je przez nasze średnie zużycie gazu, zapewne okaże się, że w naszym wypadku zmiana sprzedawcy gazu zaowocuje oszczędnością na przyszłość.
Według prezesa URE, czyli Urzędu Regulacji Energetyki liczba podmiotów korzystających z prawa do wyboru dostarczyciela gazu rośnie niezmiennie. Zmiana sprzedawcy gazu zwłaszcza dotyczy gospodarstw domowych. Stopniowe przybywanie na rynku nowych firm, a co za tym idzie większa konkurencja powoduje, że oferta na sprzedaż gazu jest coraz korzystniejsza dla klientów. Pomoc dotyczącą jak najmniej problemowej zmiany dostawcy możemy uzyskać naturalnie u przedstawicieli konkretnych firm. Przy już wymienionym URE działa Punkt Informacyjny, gdzie możemy uzyskać wskazówki o należących się nam uprawnieniach na rynku energii (kontynuuj o sprzedawcy gazu).

Pomimo tego, że ciepłe miesiące blisko, nie zostawiajmy myślenia o zmianie dostawcy na potem.

Przeczytaj więcej szczegółów, a zobaczysz inne treści, które na pewno też Cię zainteresują. Nie zwlekaj zatem i użyj linku produkcja konstrukcji stalowych!

Trzeba już w tym momencie prześledzić propozycje konkretnych firm, by mieć czas na podjęcie dobrej decyzji. Powinniśmy, jak w wypadku każdej oferty, uważać na pozorne oszczędności proponowane nam. Potem dobrze jest zwrócić uwagę na fakt, czy otrzymamy gwarancję stałej ceny i jaki jest okres rezygnacji z umowy. O tym, że trzeba starannie przeczytać umowę, nie musimy mamy nadzieję przypominać.