Zakup czy wynajem sprzętu budowlanych?

przez | 15 listopada 2022
Coraz więcej osób postanawia założyć własną firmę, pragnąc niezależnie kreować swą biznesową przyszłość. To właściwe posunięcie, ponieważ w obecnych czasach, by założyć firmę budowlaną, nie potrzeba tak naprawdę wiele. Należy udać się do urzędu, zgłosić firmę i możemy pozyskiwać pierwszych inwestorów. Ale jeśli czasami pojawiają się poważniejsze zlecenia, bądź przetargi publiczne, nie wystarczy „para rąk” do pracy.

Jedna koparka, (mimo ogromnego wachlarza zastosowań) nie sprawi, że firma będzie funkcjonować na pełnych obrotach – niezbędne są większe inwestycje. Jeśli firma od niedawna istnieje na rynku, albo posiada zbyt mało dochodów, może starać się o dofinansowania unijne, na potrzebny sprzęt budowlany (więcej w serwisie http://www.eogniwa.pl/produkt/rukcug-wciagarka-reczna-h-f-s-lb-6000kg). Zanim przeprowadzimy transakcję, musimy jednak zastanowić się, czy lepszym wyjściem okaże się kupno dalszych sprzętów czy może używanych. Nowe maszyny to większa wydajność i udogodnienia podczas pracy. Decydując się na maszyny używane, będziemy w stanie zakupić sprzęt, mający parę lat, którego cena będzie o wiele niższa.
Alternatywą dla kupna maszyn jest ich wypożyczenie, np. takiej jak ta: przeczytaj. Wypożyczalnie sprzętów ciężkich są coraz łatwiej dostępne i posiadają coraz bardziej rozbudowaną i interesującą paletę usług. Zaletą tej koncepcji jest mała ilość formalności (z reguły trzeba wykazać jedynie dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Maszyny, np. podnośnik koszowy możemy wypożyczyć razem z wykwalifikowaną obsługą operatorską, która jest w stanie wykonać w zasadzie każde zadanie z wykorzystaniem podnośnika (np. wycinka i pielęgnacja drzew oraz zieleni wysokiej, mycie okien i elewacji, montaż lub demontaż różnego rodzaju anten, prace blacharsko-dekarskie).

Wynajem podnośników zawierany jest bez żadnych ograniczeń czasowych, (na dowolny okres), a im jest on dłuższy, tym miesięczny koszt wynajmu jest niższy. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za awarie i naprawy maszyn, o ile, nie powstały z winy użytkownika – najemcy.