Mieszkanie i wnętrze. Postaraj się by twój dom było wyjątkowe!

przez | 9 lipca 2021
Osoby, gdy słyszą hasło dom przeważnie kojarzą je z domem rodzinnym. W rzeczywistości nie ma znaczenia czy był to piękny duży dom, czy mieszkanie na czwartym piętrze w bloku. Dom to to przestrzeń którą kojarzymy z tym, że byliśmy w niej większość naszego życia i co ważne mieszkają lub mieszkali tam nasi rodzice.

aranżacje mieszkań

Źródło: flickr.com
Dom to nie tylko kilka ścian i dach nad głową, to w szczególności rodzina. Wiedząc o tym należy pamiętać, że wnętrze każdego mieszkania jest dopasowane do domowników. Dlatego nie możemy oddać całej aranżacji mieszkania w fachowe ręce, bez uprzedniej konsultacji. Osoby zajmujące się urządzaniem wnętrz powinni wiedzieć, kto będzie w konkretnym miejscu mieszkał. Wiadomo, że są urządzane apartamenty, które możemy kupić i natychmiast się do nich wprowadzić. Ale te mieszkania nie mają charakteru. Brakuje im tego czegoś . Bo domdom (zobacz archipelag projekty domów) i wnętrze nieodzownie kojarzy się z jakimś zapachem, z miejscem na różne dodatki, które często zmieniają swoje miejsce wraz z nastrojem domowników.

„W moim magicznym domku…”Każdy mógłby na temat swojego domostwa powiedzieć jakieś miłe słowo. Jednak prawda jest taka, że gdy mieszkamy w jednym miejscu przyzwyczajamy się do wielu minusów, na które osoby będące pierwszy raz w danym wnętrzu od razu zwracają uwagę. A nam po pewnym czasie już się nie chce zmieniać ustawienia kanapy o te dziesięć centymetrów w lewo, by wygodniej można byłoby do niej dotrzeć z dwóch stron. Wiele rzeczy przestaje być istotnych. To, że żyrandol w przedpokoju nie działa, nie ma znaczenia, bo domownicy wiedzą, że światło z pokoju dziennego oświetla to, co trzeba. Dom – zobacz więcej – i wnętrze, do którego się przyzwyczailiśmy, często jest zaniedbywany . Nie chodzi tu wcale o to, że jest brudno, ale raczej o to, że wszystko jest robione po łebkach. Tak, więc dobrze raz na jakiś czas spojrzeć na wnętrze, w którym mieszkamy obiektywnie i postarać się coś zmienić.

sypialnia

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej niewielka zmiana jest w stanie sporo odmienić. Nie trzeba natychmiast robić rewolucji, na początek starczy wyrzucić, oddać lub sprzedać zbędne rzeczy, kupić kilka drobiazgów, które ułatwią nam odpowiednia organizacje przestrzeni, wymienić żarówki. Zmienić ustawienie mebli, wyprać dywany i mieszkanie będzie wyglądało jak nowe. Dlatego zamiast mówić, że chce się np. wymienić meble ale nie brakuje na to pieniędzy, lepiej zakasać rękawy i zrobić, co w naszej mocy, by nasze mieszkanie nie odstraszało gości.