W jaki sposób umeblować pokój dla nastolatka?

przez | 3 września 2021
Aranżując pokój młodzieżowy musimy wziąć pod uwagę parę istotnych zasad, w taki sposób, ażeby nasze dojrzewające dziecko czuło się w swojej przestrzeni jak rybka w wodzie.
Świat nastolatka jest strefą prywatną, jaka rządzi się własnymi prawami.

Jest to obszar, do jakiego rodzice będą mieć ograniczony wstęp.

Jeśli chciałbyś przekazać jakiejś osobie dane na omawiany temat, to wejdź na link oraz pokaż szczegóły (miloni.pl/nowoczesne-stoly-drewniane/stoly-do-jadalni) odnoszące się do tego problemu – na pewno go wciągną.

Przy doborze mebli, kluczową rolę stanowi ergonomiczność, stąd też, jako rodziciele przypatrzmy się parametrom sprzętów, sprawdźmy w jaki sposób są zrobione, czy będą praktyczne. Poradźmy dziecku jakie bryły będą najbardziej korzystne oraz które we wnętrzu, które posiadamy do dyspozycji najlepiej się sprawdzą. Pamiętajmy, aby miejsce do nauki urządzić przy oknie a także wyposażyć je w dobrą lampkę biurkową. Łoże musi być wygodne, a więc oprócz właściwych wymiarów, warto do niego dopasować materac (zobacz materac piankowy 140×200) dobrany do wymogów dziecka. W pokoju powinna znaleźć się także szafa, w jakiej można trzymać nie tylko ciuchy, lecz też sprzęt sportowy oraz inne przedmioty istotne w powszedniej aktywności nastolatka. Przyda się również komfortowa pufa worek.

armatura i ceramika

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Pozwólmy decydować młodzieńcowi nie jedynie o wyborze dodatków, lecz przede wszystkim wyraź zgodę na to, aby to on zadecydował, jaki styl zapanuje w jego pokoju. Doradzajmy, lecz nie decydujmy, nawet jeśli wybory potomka będą kolidować z naszym smakiem.

Miejmy na uwadze, iż to właśnie dziecko spędzało będzie w tym pomieszczeniu większość swego czasu i to właśnie ono ma się czuć w nim dobrze i swobodnie, tak aby zapraszając równolatków mogło być dumne z aranżacji pokoju, na którą miało duży wpływ. Dajmy mu zatem wybrać chociażby dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*