Umywalnia. Jakiego rodzaju wybrać płytki łazienkowe? Poradnik

przez | 8 listopada 2022
W jaki sposób zaaranżować toaletę, żeby była funkcjonalna, zaś aranżacja toalety nawet po kilku latach nie sprawiała wrażenia anachronicznej? Rozpocznijmy od doboru materiałów na ściany i na podłogę toalety.

Płytki do łazienki ceramiczne, czy też kamień w umywalni? A może drewniane posadzki do łazienki? Co to są płytki rektyfikowane? Łazienkowe płytki (terakota, glazura) nadadzą ton łazience. Zastanawiając się, w jaki sposób wyekwipować umywalnię, trzeba pamiętać o tym, aby łazienkowe płytki [polecane płytki ceramiczne do łazienki] dopasować do wielkości umywalni, rodzaju mebli łazienkowych a także stylu pomieszczenia. Jeżeli zależy nam, aby łazienka była klasyczna i przytulna, najlepiej, jeżeli terakota i glazura będą utrzymane w stonowanych odcieniach oraz wzorach. Takich, które nie znużą się szybko. Idealne będą łazienkowe płytki w kolorach natury: ciepłe beże, odcienie szarości. Jeśli nie jesteśmy całkiem przekonani do drewna w toalecie (drewniane podłogi), jakie świetnie pasowałoby do klasycznej aranżacji umywalni, możemy wybrać łazienkowe płytki naśladujące wzór usłojenia egzotycznych odmian, jak dla przykładu merbau.
płytki do łazienki

Autor: Michael Pereckas
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli podoba ci się klasyczna biała terakota, możesz poszukać płytek do toalety w niecodziennej formie – na przykład wąskie, prostokątne płytki – tego rodzaju glazura sprawdzi się w umywalniach o niedużym metrażu.

W zestawieniu z dużymi lustrami a także płytkami w standardowych wymiarach, optycznie powiększy umywalnię. Natomiast kontrastowa kombinacja białych płytek łazienkowych z barwnymi dekorami jest ideą dla ludzi nieznoszących monotonność w umywalni.