Jaki składnik wyposażenia wnętrz jest konieczny, aby pokój był wykończony?

przez | 3 marca 2022
Każdy pragnie, aby jego dom prezentował się pięknie oraz nowocześnie, lecz żeby tak się stało ma znaczenie każdy, nawet najmniejszy szczegół. Takim składnikiem jest produkt, jaki wisi w jakimkolwiek oknie.

system kuchenny

Autor: Peka Sp. z o.o.
Źródło: Peka Sp. z o.o.
A co to takiego?
firany
Wszyscy wiemy, że ostateczny wygląd pokoju jest zależny w dużym stopniu od detali. Jednym z nich są firany odwiedź ten serwis http://alena-firany.pl w wolnej chwili, jakie mogłyby mieć zróżnicowaną długość, mogłyby być wykonane z różnorodnego materiału oraz mogą posiadać przeróżne kolory. Na początku należałoby ustalić długość firanki. Zazwyczaj stosuje się dwa warianty doboru długości. W jednym firanka dosięga do połówki okna, czyli do parapetu, w drugim zaś do posadzki. Obydwa te rozwiązania maja swoje mankamenty oraz atuty. Krótsze firanki prościej utrzymać w czystości, a poza tym nie zasłaniają grzejnika, jaki mieści się pod oknem. Istnieją również tacy, dla których długie firany są w większym stopniu efektowne. Wybór długości jest kwestią indywidualną, ale warto pamiętać, że im dłuższe firanki, tym prościej urządzić pokój w interesujący sposób.

Podobnie jak zasłony firany można by zawiesić nad oknem przy pomocy taśmy marszczącej, na szelkach oraz na kółkach. Najczęściej wybieranym mocowaniem firan jest taśma marszcząca. Dzięki wszytej taśmie i marszczeniom jest przygotowana do powieszenia od razu po nabyciu i gwarantuje walory dekoracyjne na największym poziomie. Takie powieszenie firanki rekomenduje się do wnętrz, w których dużą rolę odgrywają wszystkie detale. Przy zawieszeniu firanki na szelkach samodzielnie decydujemy o szerokościach zakładek i docelowym wyglądzie zmarszczeń. Tego typu firanka znakomicie sprawdzi się zarówno w sypialni jak i w salonie.

Dzięki powieszeniu firanki na kółkach mamy zapewnioną wygodę użytkowania, gdyż kółka leciutko i płynnie się przemieszczają na karniszu. Tego typu rozwiązanie jest polecane do często otwieranych drzwi balkonowych.