W ostatnich latach możemy dostrzec ogromne zmiany w wystroju wnętrz – do łask powraca drewno, ale drewno rozumiane w specyficzny sposób

przez | 11 grudnia 2021
Kiedyś drewno było jednym z najchętniej używanych elementów do aranżacji wnętrz. Później sytuacja się zmieniła i modne stało się szkło oraz metal. W dzisiejszych czasach drewno znów świeci triumfy, ale jest to już odmienny styl i odmienny pomysł na ten surowiec.
Jeśli uwielbiamy ciepło, które daje drewno w pokojach i przy okaji kochamy minimalistyczny styl, to jest to najlepszy okres dla nas.

noc

Autor: NOWY STYL GROUP
Źródło: NOWY STYL GROUP
grzejniki łazienkowe

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
reklama

Autor: Biuro Kwiatowe Holandia

Dzisiaj na rynku designu wnętrz jest moda na nieobrobione drewno, które idealnie łączy się z industrialnym wystrojem mieszkań. Drewno zazwyczaj nie jest już delikatne i długo przygotowywane do obróbki. Najnormalniej w świecie tylko się je poleruje oraz lakieruje. Dzięki temu widzimy wszystkie sęki. Jesteśmy trochę jak w lesie. Ten rodzaj drewna woli prostotę oraz minimalizm. Fantastycznie prezentuje się zatem przykładowo w pokojach, gdzie jest mało rzeczy. W sypialni dobrze sprawdzi się jako zagłówek. Dla ludzi, którzy lubią azjatyckie wystroje, najlepszym planem będzie płyta – zgarnij rabat na płyty z polietylenu- więcej na stronie – położona na podłodze pod materacem. Zastąpi ona normalne łóżko z nogami. Jeżeli interesuje nas płyta stolarska sosna jest rewelacyjnym wyborem. Posiada ciepły Kolor i najlepiej pasuje do metalu i szkła. Mamy możliwość też stworzyć z niej piękne półki w pokoju albo blat do kuchni.

Musimy pamiętać, że płyta jest przeznaczona do użytkowania w warunkach bez wilgoci i jeżeli będziemy dbać o nią, to przez długi czas będzie wyglądała jak nowa. Powinniśmy ją tylko co jakiś czas pomalować właściwym lakierem.