Na czym m.in. polega wybieranie wykończenia powierzchni lusterka tworzonego na wymiar?

przez | 17 marca 2022
Jeszcze częściej przy okazji projektowania naszego domu możemy korzystać z usług różnorodnych projektantów. Gwarantują oni niezwykle atrakcyjne plany zagospodarowania domu, jednak bardzo często są to stosunkowo odważne zarysy, w jakich używane są nietypowe pomysły.
Dla przykładu w toalecie mogłyby być zastosowane nie zwykłe umywalki postawione na drewnianej szafce, ale tego typu, których podstawą są marmurowe postumenty.

Nad tego typu umywalką konieczne jest lustro, jakie jednak mogłoby zostać łamane, czyli składające się z trzech części, których 2 usytuowane po bokach są ustawione pod kątem. Takie wyjście wymaga szkła o nietypowych wymiarach, więc musi ono zostać stworzone na indywidualne zlecenie. Jeżeli urządzasz akurat łazienkę w tego typu stylu i interesują Cię lustra na wymiar Wrocław to miasto, w jakim znajdziesz właściwą spółkę, która wykona takie zlecenie. Oczywiście profesjonalnie. Nie sądź jednak, że w obszar czynności zalicza się jedynie przycięcie szkła do określonego wymiaru. W pierwszej kolejności należałoby wybrać odcień tafli lustra. Może ona być brązowa czy wenecka. Taka powierzchnia mogłaby być też przyciemniana.

technologia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Pamiętaj, że takie produkowane na Twoje zlecenie lustro – zapraszam tutaj… – nie musi być prostokątne. Może być np. w kształcie owalu. Również sam wymiar jest sprawą do uzgodnienia między Tobą, a tworzącą lustro (serwis www) firmą. Przy składaniu zamówienia na lustra na wymiar, należałoby także określić w jaki sposób mają zostać wykonane jego krawędzie.

Do wyboru jest np. szlif polerowany lub tzw. faza, czyli szlif skośny. W tego typu wypadku im większy miałby być skos, tym grubsze powinno być samo szkło, a rama lusterka ukryje aż około 6mm fazy.